Domácí patří k papírově slabším týmům, přesto už Arrows ze čtyř letošních zápasů vzali dvě vítězství. Ve vyrovnaném boji o play-off mohou Ostravany podobná zaváhání pořádně mrzet. Olomoučtí Skokani loni zachraňovali baseballovou extraligu až v baráži. Letos sice předvádějí mnohem lepší výsledky a docela v pohodě drží šestou příčku tabulky, přesto nejsou soupeřem, se kterým by měli Arrows prohrávat. Letos se to Arrows „povedlo“ už dvakrát.

Naposledy nyní o víkendu, kdy v divoké přestřelce podlehli Skokanům 12:14. „Byl to hrozný zápas. Absolutně zklamali nadhazovači. Olomouc ani nemusela pálit a získávala body. Vždyť jsme je během zápasu pustili čtrnáctkrát na metu zdarma. Kluci na kopci to pak od nás dostali pořádně sežrat. Prohráli nám zápas,“ nebere si servítky jeden z nejzkušenějších hráčů Arrows Petr Kubovčík. „Je docela smutné, že se můžeme stoprocentně spolehnout jen na tři nadhazovače. Společně s reprezentanty Bokajem s Řeháčkem si drží svůj standard už jen zkušený Zdeněk Votava. Mladí kluci jednou hodí dobře a podruhé vybouchnou. Zbytečně pak ztrácíme body,“ dodal osmadvacetiletý baseballista. Prohra s outsiderem může Ostravany v konečném účtování hodně mrzet.

O čtyři příčky pro play-off totiž letos bojuje pět týmů a kromě suverénních Draků nemá semifinále nikdo jisté. Právě pátou, nevděčnou příčku zatím zaujímají Arrows. „Se Skokany jsme ztratili dvakrát a to se může v závěru projevit. Ještě máme dost času na nápravu. Takové prohry si už ale nemůžeme dovolit,“ burcuje Kubovčík své spoluhráče. Jistou výhodu pro závěrečná kola by mohli mít Arrows v tom, že ze šesti posledních dvojzápasů sehrají čtyři v domácím prostředí. „Je to příjemná změna. Teď jsme třeba třikrát v řadě hráli venku a k tomu jsme jeli na pohár do Holandska. Toho cestování bylo docela dost. Navíc hřiště doma dokonale známe a nemůže nás tam nic překvapit. Věřím, že to bude jeden z klíčových momentů, který nakonec rozhodne o našem postupu do play-off,“ přeje si Kubovčík.


Baseballová extraliga má nyní čtrnáctidenní pauzu. Nejprve bude čtveřice reprezentantů Arrows, tedy nadhazovači Bokaj s Řeháčkem s polaři Malíkem a Navrátilem, bojovat na velmi dobře obsazeném turnaji Pražský baseballový týden. Poté na Arrows čeká v poháru odveta se Skokany. V případě výhry se Ostravané potřetí v řadě dostanou do Final four Českého poháru, a budou tak moci opět bojovat o pohárovou Evropu. Další extraligové duely pak na Arrows čekají až v neděli 8. července, kdy doma přivítají poslední celek tabulky, pražskou Tegolu.

Výsledky: Skokani Olomouc - Arrows Ostrava 3:8 a 14:12.