A dlouho to vypadalo, že jim jejich předsevzetí vyjde. Vúvodním duelu si pálkaři Krče dlouho nedokázali poradit svynikajícími nadhozy mladého Jiřího Gála a ještě všesté směně ostravský tým vedl 3:2. „Zaházel zcela fantasticky. Je to talentovaný kluk a ktomu levák a vKrči zaházel svůj životní zápas. Do šesté směny je držel na uzdě, ale pak jsme ho museli vystřídat. Měl toho plné zuby a bylo jasné, že pokud ho nestáhneme, začne dělat chyby,“ pochválil mladíka trenér nadhazovačů David Fiala.

Místo něj přišel na kopec Vojtěch Jurdzin, kterému zápas totálně nevyšel. „Bohužel to nezvládl, dovolil soupeři otočit a tak ho vystřídal Tony Bennet. Ten Krč zastavil, ovšem vdeváté směně jsme udělali dvě chyby a na zvrat jsme se už nezmohli,“ posteskl si Fiala, kterého porážka opravdu mrzí. Ostravský tým totiž zahrál velmi dobře a nebýt výpadku na nadhazovačském kopci, mohl úvodní zápas vyhrát.

Druhý duel přenášela televize, ale diváci se dlouho hrou kochat nemohli. Domácí na nadhoz postavili svou jedničku Jonáka, přesto Arrows hned vúvodní směně dvakrát doběhli. Podobně se dařilo i pálkařům Krče, kteří hned vdohrávce vyrovnali. Vdalší směně šla Ostrava do vedení 3:2, a pak utkání přerušil déšť. Zápas se tak bude opakovat někdy vzáří.

„Je to škoda. Myslím si, že jsme měli na to, abychom dvakrát vyhráli. Jednou nám ale nevyšel nadhoz, podruhé nás přerušil déšť. No stalo se. Pro nás je ale teď prioritou zvládnout víkend, kdy vsobotu dvakrát hrajeme doma proti Blansku, a vneděli nás čeká dohrávka sDraky Brno. Pokud zvládneme duely proti Blansku, máme jistotu play-off. Když nám navíc vyjde i utkání v Brně, mohli bychom zaútočit i na druhou nebo třetí příčku,“ dodal kdalšímu programu David Fiala.

Výsledky: Krč Altron - Arrows Ostrava 8:3 a 2:3 (nedohráno), Black Hill Blansko - Tegola Titans 6:10 a 2:15, MZLU Express Brno - Skokani Olomouc 11:4 a 7:4, Draci Brno - Technika Brno 8:1.