Vyhráli loňský ročník, základní část i nadstavbu. Po dvou finálových duelech ovšem čelili Draci mečbolu Arrows. „První utkání se nám vyloženě nevydařilo. Nepamatuji se, kdy jsme byli tak špatní. Ve druhém už se hra začínala srovnávat a výsledek byl i dílem štěstí,“ komentuje výsledky 5:7 a 3:4 brněnský kouč Arnošt Nesňal. „Pak už jsme předvedli, co umíme.“

Nová čerpací stanice na CNG pro DPO v Hranečníku.
Konec „pendlování“ autobusů do Martinova. Plnička CNG je už i na Hranečníku

Úsměv z tváře ostravského trenéra Aleše Navrátila neodvál ani poslední výsledek, který hovořil jasně pro favority (0:4). „Jsme spokojeni. Málokdo čekal, že budeme po víkendu vést 2:1. Tři zápasy v tak těsném sledu jsou na nás moc,“ hledá příčiny porážky. „Rozhodly maličkosti. Dvakrát mluvily pro nás a potřetí pro Draky.“

Času na změny není moc, oba kormidelníci hovoří hlavně o nutnosti odpočinku. „Nebudeme měnit něco, co rok funguje. Kluci mají za sebou náročnou sezonu. Zvlášť reprezentanti odehráli pořádnou porci utkání. Někteří proto regenerují a mají individuální tréninky,“ líčí Nesňal. „Ladíme drobnosti, dostáváme se do pohody, uklidňujeme se,“ popisuje Navrátil.

Studenstská pařba vyvrcholila v klubu Barrák, kde proběhlo i tradiční pasování prváků na řádné studenty.
Alkoholová tour v Ostravě: mazáci vítali prváky skutečně ve velkém stylu

Co tedy může rozhodnout? Třeba plné tribuny. V Ostravě si na baseball našlo posledně cestu 600 příznivců. „Všichni jsou rádi, že diváci chodí. Na rozdíl ve skóre ale nemají přímý vliv,“ zdůrazňuje trenér Draků. „Naši fanoušci jsou nejlepší. Co předvádějí, je neuvěřitelné. Tlačí nás, máme v nich velikou podporu. Je to fantazie. Snad před nimi sérii ukončíme,“ oponuje první muž lavičky Arrows.

V jiných aspektech se kouči shodnou. „Arrows zdobí až bezbřehé nasazení. Z jejich hráčů čiší energie, na kterou jsme nebyli schopni dlouho reagovat. My jsme ovšem zkušenější,“ vypočítává Nesňal. „Draci jsou v Česku pojem. Mají hodně reprezentantů, těch co startovali v Evropských pohárech,“ vysvětluje Navrátil.

„Rozhodne psychika. O ní je každé play-off. Záležet bude, jak se kdo s atmosférou srovná. Hlavně nepodlehnout tlaku,“ přeje si Navrátil.

Vyzyvatel, nebo hegemon? Czech Series je letos všechno, jen ne jednoznačná.

Ostravská kavárna Atlantik nabízí kávu, v jejíž pěně jsou natištěné fotografie.
Ostrava má nový kávový hit. Víte, co je selfieccino? Podívejte se

Czech Series 2018 Draci Brno – Arrows Ostrava 5:7, 3:4, 4:0.

Závěrečný program finále Pátek 19.00: Arrows Ostrava – Draci Brno
Případně sobota 14.00: Draci Brno – Arrows Ostrava

Milan Baroš vlevo na snímku s Josefem Hušbauerem. Ilustrační foto ze zápasu Baník Ostrava - Slavia Praha, 30. září 2018.
Kapitán Baníku Baroš nenastoupí proti Karviné ani proti Plzni