V české Chance 3x3 Tour uspěly prakticky na všech kvalifikačních akcích a bez problémů postoupily na závěrečné klání pro osm nejlepších celků do Jihlavy. Skončily na 6. místě, ale úplně spokojené nebyly.

„Holky odehrály celou českou Tour výborně. Na finálovém turnaji jim postup do semifinále unikl jen kvůli jedné smolné prohře o bod ve skupině. Byly proto trochu zklamané, ale je třeba si uvědomit, že do Jihlavy mezi osm nejlepších postoupilo šest různých reprezentačních týmů, jeden polský celek a pak už jen my,“ řekl Miroslav Pacut, předseda oddílu basketbalu 3x3 na Ostravské univerzitě.

„Tour je totiž otevřená bez ohledu na národnosti startujících, a tak prakticky na všech akcích hrají kromě českých celků týmy z Rakouska, Polska, Slovenska a řada dalších, včetně reprezentací dospělých nebo U23. 6. místo je opravdu velký úspěch,“ dodal Pacut.

„Holky většinou hrají basketbalovou extraligu za SBŠ Ostrava a myslím, že se jim zkušenosti z basketbalu 3x3 snad mohou hodit i tam. Jsem rád, že to tak chápe i šéf SBŠ Kamil Havrlant, protože bez spolupráce s tímto klubem by za nás dámy mohly hrát jen těžko,“ dodal Miroslav Pacut.

„Basketbal 3x3 je o hodně rychlejší a taky tvrdší než klasický basket. Mě osobně vyhovuje, že se pořád nepíská“, podotkla Gabriela Busková, která je agresivním pojetím hry známá a na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity dokonce o agresivitě v basketbalu píše bakalářskou práci.

„Letošní česká tour byla plná reprezentačních výběrů, takže jsme mohly jen překvapit. Ve finálovém turnaji jsme smolně prohrály s týme Slovenska U23 a skončily šesté. Na začátku sezony bychom nečekaly, že dokážeme hrát s reprezentačními celky velmi vyrovnaně a dokonce je čas od času porazit,“ pochvalovala si Michaela Drtilová, s Gabrielou Buskovou odchovankyně Příbora hrající za Havířov, respektive za SBŠ Ostrava.

Z české Tour si ostravské vysokoškolačky odskočily na jeden turnaj i na Slovensko, a protože se jim podařilo postoupit do finále, kvalifikovaly se na závěrečný turnaj nejlepších do Bratislavy, kde skončily třetí.

„Moc jsem si léto s basketem 3x3 užila, ale je škoda, že jsme se v Jihlavě neprotáhly do semifinále a v Bratislavě do finále“, posteskla si čerstvá doktorka medicíny Adéla Morávková, která doufá, že jí budoucí pracovní zaneprázdnění nezabrání v basketbalu 3x3 pokračovat.