Zatímco oba protivníci už mají za sebou dva zápasy, pro ostravský tým na pobřeží Baltu teprve soutěž začíná. Jde do ní bez srbských hráček Jovančevič a Vulovič, které nenastupovaly ani v posledních čtyřech kolech české ligy. „Od zahraničních posil se očekává, že nám pomůžou. Byly nejlépe placené v týmu, ale ta kvalita tam nebyla a vedení klubu rozhodlo, že se s nimi rozloučí. Je lepší jejich minuty přesunout na hráčky, které tady zůstanou,“ vysvětlila trenérka SBŠ Iveta Rašková změny v kádru.

Staronovou tváří v týmu je naopak Adéla Smutná. „Patřila do mládežnických reprezentací, dva roky byla na univerzitě v Americe, ale v poslední době pořádně nehrála. Potřebuje čas, stejně jako Anička Kubíčková, která se vrátila po zranění,“ uvedla Rašková.

Sobotní zápas 15. kola extraligy volejbalistek TJ Ostrava - Přerov 3:0.
Mise Přerov splněna. V Evropě Ostrava skončila, teď pokračuje v Českém poháru

V lize SBŠ zatím z osmi zápasů vyhrála jen jednou nad Trutnovem. „Trošku se nám lepí smůla na paty, z deseti hráček základní rotace jsme teď měly čtyři zraněné,“ posteskla si trenérka osmého celku desetičlenné české tabulky.

„Nehrajeme úplně špatně, ale určité úseky prohrajeme velkým bodovým rozdílem a pak je po zápase. To se nám stává celou sezonu. V týmu máme mladé holky, kterým chybí zkušenosti a potřebují čas, aby dozrály. Snažíme se situaci brát pozitivně s tím, že když budeme tvrdě pracovat, výsledky přijdou,“ poznamenala Iveta Rašková.

K tomu slouží i zápasy Evropské ligy. „Jsem ráda, že nám ji klub umožnil hrát. Pro holky jsou to zkušenosti a zpestření, které budou mít v zápasech proti jiným týmům,“ konstatovala ostravská trenérka.