„Moc se těšíme, Evropskou ligu bereme hodně prestižně, je to pro nás kontakt s jiným basketbalem a s týmy, které neznáme,“ vysvětlila trenérka SBŠ Iveta Rašková. „Čekají nás zase zajímavé zápasy a myslím, že v nich máme šanci uspět,“ dodala.

Soupeř ze Slovenska pro ni není žádnou neznámou. „Košice jsme viděly na turnaji v Lotyšsku, mají téměř stejné výsledky jako my. Jejich hra se opírá o dvě výrazné Američanky, tak uvidíme, jak se s tím popereme,“ prozradila Iveta Rašková. „Rostov asi není úplně top ruský tým, ale porazil Minsk, se kterým jsme prohrály. Rozhodně to není loňská Riga, která byla někde úplně jinde. Myslím, že oba soupeři jsou hratelní,“ konstatovala trenérka SBŠ.

Utkání 14. kola extraligy volejbalistů 8. ledna 2022 VK Ostrava - Black Volley Beskydy 3:0.
Derby pod vysokou sítí obrazem: Beskydy zlobily, ale tři body zůstaly v Ostravě

Od prvního vystoupení na začátku prosince v Evropské lize EWBL se před sezonou omlazená Ostrava basketbalově posunula dál. „Udělaly jsme kus práce hlavně v obranných činnostech. Pořád nás ještě sráží procento střelby, ale herní projev se zlepšil,“ potěšilo trenérku.

V současnosti už má k dispozici všechny hráčky, které v dohrávce 7. kola české ligy ve středu vyhrály ve Strakonicích 87:56 a velkou bitvu svedly i v neděli doma se Slavií. O vítězství Pražanek 67:56 rozhodl až závěr utkání.

Trenérka sportovní gymnastiky Petra Drtílková Cenková z TJ Sokol Moravská Ostrava ve středu 5. ledna v nedožitých 47 letech náhle zemřela.
Smutná zpráva: do gymnastického nebe odešla trenérka Petra Drtílková Cenková

„Hrály jsme dobře, ale v jednom úseku čtvrté čtvrtiny jsme propadly. Prohrály jsme ho 0:7 a pak už jsme se nevrátily do zápasu,“ mrzelo Ivetu Raškovou. „Zatím nám chybí střelec, který bude z perimetru stabilně dávat nějakých patnáct bodů. Holky jsou mladé a v tréninku šikovné, ale zatím to neumí prodat v zápasech,“ vysvětlila trenérka ostravských basketbalistek.

Program turnaje Evropské ligy v Ostravě (hala Tatran):

Středa 12. ledna - 17.30: SBŠ Ostrava - Rostov (Rus.)

Čtvrtek 13. ledna - 13.00: Rostov - Košice

Pátek 14. ledna - 15.00: SBŠ Ostrava - Košice