Opava měla impozantní vstup do zápasu. Skóre otevřel Dokoupil, další tři body přidal přesnou střelou z perimetru Blažek, a když se trefil Gniadek, vedli domácí 7:0.

První bod Nové huti zaznamenal díky jedné proměnné šestce Folker. Následovaly dvě povedené akce domácích, Sokolovský vymýšlel a létající Gniadek zakončoval. Ostravu se snažil postavit na nohy dvěma trojkami v řadě Číž. Soupeři se podařilo s přibývajícími minutami náskok vymazat. V 7. minutě Ruach upravoval na 16:14. Ještě předtím se prezentoval na druhé straně důrazným zakončením Blažek.

Opavské postihl chvilkový střelecký výpadek a Willman srovnával na 16:16. Chvíli na to se prosadil Gniadek, jenomže Ostrava odpověděla trojkou Číže, už třetí v zápase a poprvé vedla – 18:19. Trojky umí ale i Petr Dokoupil – 21:20. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Čtvrtá úspěšná střela Číže z perimetru znamenala vedení hostů – 23:26. Zajímavou úvodní desetiminutovku zakončil Klečka.

Do druhé desetiminutovky vstoupili hosté dvěma trojkami a rázem měli sedmibodový náskok. Opava se také prosadila ranou z perimetru díky Dokoupilovi, další koše se ji přidat nedařilo a tak po trojce Stehlíka vedla Ostrava o deset bodů.

Czudkova družina odpověděla čtyřmi body v řadě, jenomže Nové huti šly trojky, další vykouzlil Alič. Závěr první půle dohrávali domácí s dvěma klasickými rozehrávači a po trojce Blažka prohrávali 38:42. Do šaten odcházely oba týmy s minimálním bodovým rozdílem.

Po přestávce dali Ostravští v krátkém časovém úseku pět bodů. Opava ale pokus o trhák odrazila, po Sokolovského trojce svítil na ukazateli skóre stav 49:51. A to nebylo vše, ve 24. minutě otočil trojkou Šiřina na 55:53.  Kvalitní podívaná pokračovala. Necelé tři minuty před koncem třetí desetiminutovky fauloval při střelbě z perimetru Stehlík Dokoupila, opavský křídelník byl při dvou pokusech úspěšný.

Czudkova eskadra řádila. Sokolovský a po něm Šiřina z brejku poslali domácí do sedmibodového vedení a hala byla na nohou. Hostům bez zraněného Folkra začaly docházet síly.

Petr Dokoupil otevřel trojkou účet čtvrté čtvrtiny a domácí zvýšili své naděje na vítězství. A když dal trojku vzápětí Kramný, mohli začít pomalu slavit. Opava dominovala a společně se skvělými fanoušky mohla po třech letech oslavovat zisk skalpu svého regionálního rivala.

BK Opava – NH Ostrava 95:78 (25:26, 43:46, 71:63)
Body: Šiřina 21, Blažek 15, Sokolovský, Dokoupil, Gniadek všichni 14, Klečka 10, Kramný 7 – Číž 20, Willman 14, Pelikán, Alič oba 12, Stehlík 9, Ruach, Folker oba 4, Jurečka 3. Rozhodčí: Dolinek, Nejezchleb, Večeřa. Fauly: 18:21. TH: 19/12:13/7. Trojky: 11:11. Doskoky: 39:25. 5 chyb: 39. Willman. Diváci: 1402. Nejlepší hráč: Martin Gniadek