„Na sezonu se připravujeme už od 2. srpna. Bylo to náročné, takže jsem ráda, že už to vyvrcholí nějakými zápasy. Budou to naše první,“ řekla ostravská trenérka Iveta Rašková. „Následně jedeme na třídenní soustředění do Luhačovic a pak pokračujeme do Piešťan, kde ve středu a čtvrtek hrajeme přípravná utkání s Čajkami. Bude to hodně těžký soupeř, staví kvalitní tým pro Eurocup,“ přiblížila další program.

Původně se ostravského turnaje měly zúčastnit ještě Košice. „Nedorazí kvůli tomu, že by spadly do karantény,“ vysvětlila Rašková absenci celku ze Slovenska.

Sedmý tým minulého ročníku české ligy opustily po sezoně dvě hráčky. „Neprodloužili jsme kontrakt s Američankou Thompson, která nebyla příliš naší oporou. A Zubač odešla do Polska, protože jsme nedokázali splnit její finanční požadavky,“ objasnila trenérka ztrátu bosenské pivotky.

„Věřím, že ji nahradíme. Zůstaly obě Slovenky, Tarkovičová a Mihaljevičová, což je pro nás hodně podstatné,“ konstatovala s tím, že kádr se podařilo dobře doplnit. Ze Šamorína přišla pivotka Svetlíková, ze Srbska křídelnice Jovančevič a pod koš Vulovič.

„Posily se jeví dobře, do týmu zapadly. Navíc se po zranění vrací Anička Kubíčková. Věřím, že po dlouhé pauze, která byla skoro dva a půl roku, se dostane do herní pohody a bude taky patřit k oporám, basketbal vždycky hrála dobře,“ poznamenala Rašková.

„I když doplnění o čtyři nové hráčky je docela hodně, osa týmu zůstala. Holky, které měly vloni premiéru v lize žen, se ostřílely, získaly zkušenosti a teď je zúročí, budeme sehranější a zase se někam posuneme. A letos vypadáme i basketbalověji, jsme výrazně vyšší,“ upozornila Rašková.

Na novou sezonu se Ostrava připravuje už měsíc „Jsem ráda, že nám to vedení klubu umožnilo a od 2. srpna jsme pohromadě i s cizinkami a máme čas se sehrát. Proti loňsku, kdy jsme se sešli všichni až v září, je to velký posun,“ ocenila trenérka změnu.

První ligový zápas hraje SBŠ 25. září v Brně s Královým Polem, doma se představí 10. října proti Žabinám.