„Uteklo to jako voda. Ale budu na to angažmá rád vzpomínat. Mám tam spoustu kamarádů, určitě se v Pardubicích čas od času ukážu. To rozhodně, protože odtamtud pochází také moje čerstvá manželka, takže za rodinou budeme jezdit," usmál se Petr Bohačík, který se na sobotní výhře nad Prostějovem 67:60 podílel dvaceti body.

Zápas jste rozhodli v poslední čtvrtině. V čem jste byli lepší?

Hlavně jsme se konečně trefili z dálky, což nám hodně pomohlo. Celkově v zápase padlo málo bodů. Teď to nedokážu přesně pojmenovat, zda byly tak dobré obrany. Mně se zdálo, že v utkání bylo hodně otevřených střel, které ani jeden z týmů nedokázal proměňovat. Já si myslím, že kdybychom v prvním poločase dali pár trojek, asi bychom to měli jednodušší. Ale za výhru jsme samozřejmě moc rádi.

Čím si vysvětlujete to, že v prvním poločase nepadlo dohromady ani padesát bodů?

Byl to první zápas, mohla sehrát svou roli nervozita. Ale byla taky vidět naše ohromná snaha zápas vyhrát. Na start nové sezony jsme se všichni těšili, pro mě to byl i hodně emotivní zápas. Musel bych se opakovat, ale my jsme šťastní za výhru. A musí nás to těšit dvojnásobně, že nám k tomu stačilo relativně málo bodů. Prostějov má hodně silný kádr a pro nás je skvělé, že jsme je ubránili a porazili.

Byli jste nezvykle trpěliví, když jste se neúnavně snažili smazat mírný náskok soupeře.

Asi bylo důležité, že nám Prostějov nijak zásadně neodskočil. My jsme si opakovali, že nesmíme složit zbraně, a bojovat. Věřili jsme, že nám to tam z dálky začne padat a můžeme skóre otočit. I v tréninku má každý hráč nějaká procenta úspěšnosti při trojkách a my tušili, že dříve nebo později začneme tyto pokusy proměňovat. To se taky v závěru zápasu stalo, klidně by se dalo říct v ideální čas.

Koncovku jste zvládli na jedničku…

Nám tam potom vyšel i rychlý protiútok a dostali jsme se do pohody. Souhlasím, že závěr jsme odehráli bez nervů.

Po šesti letech strávených v Pardubicích jste se vrátil do Ostravy. Jak jste obnovenou premiéru v dresu Nové huti prožíval?

Těšil jsem se moc. I když jsem tady odehrál nějaké utkání v přípravě, liga je něco jiného. Přišlo hodně lidí, atmosféra byla v hale Tatran vynikající, takže doopravdy vydařený večer.

Co vám zápas napověděl? Jakým basketbalem se budete chtít v lize prosadit?

My dobře víme, že jsme schopni dávat hodně bodů z dálky. Ale pro nás bude v této sezoně důležité, abychom vycházeli z dobré obrany. Tam si to budeme muset odmakat a pak budeme odměněni výhrou. Proti Prostějovu jsme to ostatně ukázali, že to je cesta.