Na turnaji konaném v Hradci Králové nenašli mladí basketbalisté žádného přemožitele. V základní skupině porazili vysokým bodovým rozdílem celky BK Skokani Brno (135:14) a BK Klatovy (77:37), díky tomu postoupili do vyřazovacích bojů, kde ve čtvrtfinále rozstříleli tým SAM Brno 92-31.

Semifinálovým soupeřem jim byly TJ Basket Svitavy, které zdolali 70:29. Ani v nedělním finále přemožitele nenašli a bylo z toho sladké vítězství 67-39 nad pražským USK a titul mistrů republiky pro sezónu 2017/2018.

Superfinále extraligy žen mezi Vítkovicemi a Chodovemradost, výhra v superfinále
Florbalistky Vítkovic jsou zlaté! V superfinálové bitvě zdolaly Chodov

Mimo týmový úspěch přišly i individuální ocenění – Šimon Kobierski se stal MVP celého turnaje. Další ostravský hráč – Viktor Novák se stal členem All star týmu turnaje.

„Gratuluji klukům k velkému úspěchu, který si za celosezónní poctivou práci bezesporu zasloužili. Před turnajem jsme rozhodně nepatřili mezi horké aspiranty na zlato, což se ale po prvních utkáních a utužení týmu zcela otočilo. Začali jsme fungovat jako tým, podporovat se, stát za sebou venku i na hřišti a věřit v to, že právě my můžeme porazit všemi favorizované USK. Výhra je to opravdu cenná, cennější je ale to, co si z turnaje odnášíme, ať už se jedná o kamarádství, zkušenosti nebo chuť se neustále zlepšovat a v budoucnu dosahovat dalších a větších úspěchů.“ hodnotí turnaj hlavní trenér Marek Stuchlý ml.

NH Ostrava vs. ČEZ Basketball Nymburk v hale Tatran, 9. prosince v Ostravě.
Nová huť utrpěla v Praze debakl