Jejich výběry se staly mistry České republiky ve všech třech minibasketbalových kategoriích – U11, U12 a U13. Takový úspěch se ještě nikomu v dějinách českého basketbalu nepodařil.

Na těchto senzačních výsledcích se podepsala dlouhodobá práce trenérů a především hráčů, kteří se chtějí neustále zlepšovat a dosáhnout vysokých cílů. A právě prvními velkými úspěchy jsou pro mladé bojovníky bezesporu vyhraná Národní finále.

Přestože v některých utkáních Ostraváci nebyli favority a museli o vítězství tvrdě bojovat, nenašla ani jedna z kategorií svého přemožitele a dokráčela si tak pro titul mistra ČR. Nejstarší z kategorií U13 vybojovala svůj titul o prvním květnovém víkendu v Praze a nutno podotknout, že to byla již obhajoba zlata z minulého roku.

Ostravský basketbal tak může být právem pyšný na své nejmladší členy, kteří sbírají úspěchy na republikovém poli. Velký potencionál v nich vidí i trenér Marek Stuchlý mladší.

„Kluci jsou bezesporu na dobré cestě k úspěchu, teď se jen nestát pohodlnými a i nadále na sobě pracovat, jelikož na tomto turnaji všem dokázali, že každý z nich může, se správným přístupem, v basketbalu dosáhnout velkých věcí,“ řekl.

„Ještě před třemi týdny by mě ani ve snu nenapadlo, že dnes budeme slavit tři tituly mistrů republiky daných ročníků, včetně jedné zlaté obhajoby z minulého roku,“ prohlásil dvaadvacetiletý kouč Marek Stuchlý mladší.

„Za vítězstvím nás hnali také příznivci z řad rodičů i jiných týmů, kterých se vždy na naše zápasy sešlo nespočet a vytvořili tak překrásnou kulisu, kterou by nám mohl závidět kdejaký mužský profesionální tým, za což jim patří velké poděkovaní.“ dodal Marek Stuchlý mladší jehož otec je předsedou BK NH Ostrava.