Finálový turnaj kategorie U12 se konal o víkendu v Příboře, kde tým trenéra Marka Stuchlého mladšího prokázal obrovskou bojovnost. V pátečních zápasech ve skupině chlapci přetlačili týmy Sluneta Ústí nad Labem 42:36 a BC Vysočina 50:45 a postoupili tak do vyřazovacích bojů.

Ve čtvrtfinále je čekal celek BK Klatovy. Po většinu utkání ostravští prohrávali, ale včas stačili přidat a vydřeli výhru v poměru 58:55. Semifinále proti Tigers České Budějovice už vypadalo jinak a od začátku měl navrch ostravský tým, nakonec z toho bylo vítězství 69:41 a postup do nedělního finále. A ani v tom přemožitele nenašli a soupeře z Pardubic porazili 51:35 a slavili tak již druhý ostravský minižákovský titul během dvou týdnů. 

Vřesina vs. Ludgeřovice
Městský fotbalový pohár vyhrála Vřesina, ve finále zdolala Ludgeřovice 2:1

Do All star týmu turnaje se dostali hned dva ostravští borci – Matyáš Pomezný a Kryštof Kudělka. Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen Jakub Mršťák. „Pro basketbalový klub NH Ostrava jsou oba tituly stejně cenné a máme z nich všichni velkou radost.

V Příboře jsme nepatřili mezi favority na zisk medaile. V úvodu turnaje jsme ale prokázali obrovskou morálku a bojovnost a tým se nastartoval. Klíčový byl podle mě duel s Klatovy, kdy kluci smazali třináctibodový náskok soupeře. Pak jsme už hráli skvělý basketbal, který nás dovedl až ke zlatu,“ dodal Marek Stuchlý mladší.

Tenista Adam Pavlásek
Na tenisové Prosperitě skončili první dva nasazení i Rosol, dál jde Pavlásek

V přiložené fotogalerii naleznete policejní snímky k případu: