Basketbalisté Ostravy chtějí zpět na vítěznou vlnu

Ostrava – Doma už nechtějí ztrácet! Basketbalisté Ostravy se pokusí ve středečním utkání 12. kola ligy proti Jindřichovu Hradci vrátit na vítěznou vlnu a po dvou předchozích porážkách zase zabrat. Bude však potřeba mnohem přesněji střílet a udržet koncentraci po celý duel.

20.11.2013

Ilustrační fotoFoto: Deník/Pavel Sonnek

„V Kolíně jsme si to prohráli ve čtvrté čtvrtině, ve které jsme dali jen osm bodů, všechny navíc v prvních pěti minutách. V sobotu doma proti Děčínu jsme zase tragicky stříleli. Hlavně za tři body. Tohle všechno teď musíme zlepšit," říká trenér Ostravy Dušan Medvecký.

„Ano, jsme favorit, první zápas sezony jsme u nich s přehledem vyhráli. Je však třeba dodat, že v posledním kole poprvé v ročníku vyhráli venku, navíc na palubovce USK Praha, což bylo velké překvapení. Nedají nám rozhodně nic zadarmo," uzavírá Dušan Medvecký.

Zápas mezi Ostravou a Jindřichovým Hradcem začíná v hale Tatran v 17.30 hodin.

Autor: Jakub Nohavica

20.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Pavel Pišťák
13

Když jdou karty, to klidně čůráte i do lahvičky, říká mariášový matador

Tunel dlouhý přibližně 1,2 kilometru by měl vést pod touto částí Bohumínské ulice. Ulevit má lokalitě od tranzitní dopravy a vrátit Slezské Ostravě historické centrum.
7 6

Ostrava chce předejít dopravnímu kolapsu. Postaví tunely

Premiérová seznamka pro seniory se v kině vydařila

Je všední prosincový den, krátce po poledni. Z promítacího sálu ostravského Minikina vycházejí diváci do sousední kavárny a usedají k malému občerstvení.

KOOPERATIVA NBL: Opava - Ostrava 111:78

Zaplněné tribuny opavské víceúčelové haly v sobotu večer přihlížely ostře sledovanému derby Kooperativy NBL. Domácí totiž narazili na regionálního rivala z Ostravy. Utkání bylo vyrovnané do třetí čtvrtky, kdy se Opavané ve skóre trhli a poslední desetiminutovka se dohrávala už jen z povinnosti. Opava nakonec zvítězila 111:78.

Pět hasičských vozů vyjelo k požáru bytu v Hrabůvce

Zdánlivě hodně rušno bylo v sobotu v odpoledních hodinách v Ostravě-Hrabůvce nedaleko hotelového domu Hlubina. Hasiči dostali hlášení o požáru bytu. Na místo vyrazilo celkem pět vozů.