„Podařil se nám skvělý úlovek," radoval se z poslední posily, kterou se stala 33letá španělská reprezentantka Cindy Lima, předseda klubu Kamil Havrlant. „Je to zkušená hráčka, loňská mistryně Evropy a bronzová medailistka z mistrovství světa 2010," představil 196 centimetrů vysokou podkošovou specialistku.

K týmu by se měla připojit nejpozději ve středu stejně jako další nová posila Američanka Brittany Wilson. „Vyměnili jsme ji za její krajanku Tyru White která nesplnila naše očekávání, od prvního dne byla zraněná," připomenul Havrlant její zdravotní potíže s nohou. „Brittany je mladá holka, hrát může na pozici rozehrávačky i křídla," vysvětlil šéf SBŠ s tím, že Wilson vloni nastupovala za univerzitní tým v Karolíně.

„Z důvodu dlouhodobého zranění Pavly Galvasové a Hany Veselé přichází z Pardubic ještě pivotka Žaneta Dušková," přiblížil další změnu.

Cizinecká legie v ostravském kádru se teď rozroste na šest basketbalistek, už dříve klub získal pivotky Chantel Hilliard z USA a Dominique Allen z Velké Británie, bosenskou rozehrávačku Zdenku Kovačevič a křídelnici Alenu Novikavu z Běloruska. „Jenže té skončilo vízum, takže se musela vrátit domů do Běloruska a vyřídit si nové. V Ostravě by se měla znovu objevit po víkendu," objasnil nečekané potíže Havrlant.

Trenér Tomáš Pětivlas proto bude mít tým kompletní až příští týden. „Měli jsme i jeden výron a kvůli tomu, že se kádr zúžil ze šesti na tři hráčky, jsme odřekli účast na turnaji ve Spišské Nové Vsi. Na Slovensko bychom museli jet s juniorkami, což by nesplnilo očekávání," vysvětlil Havrlant komplikaci v přípravě.

Basketbalistky SBŠ zatím absolvovaly pouze domácí Ostrava Cup s mezinárodní účastí, na kterém obsadily druhé místo za polskými euroligistkami z Polkowic.

„Příští týden začneme pořádně fungovat a na to, abychom se sehráli, máme měsíc. V úterý nás čeká přátelák s polským Rybnikem, jednáme se slovenským Ružomberkem a Hradcem Králové, do začátku ligy chceme odehrát ještě deset zápasů," uvedl Havrlant.