„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, Strakonice jsou tým, který hraje za každého stavu jednoduchý, ale velice efektivní basketbal. Rychlé vedení nás ukolébalo a potom jsme nedali jednoduché koše. Soupeř toho využil a utkání zdramatizoval,“ vrátil se k průběhu duelu Kamil Fajta, asistent ostravské trenérky Ivety Raškové.

SBŠ měla raketový start (12:0), ale soupeřky, pro které byl duel přípravou na baráž o záchranu, její náskok snížily na rozdíl šesti bodů v úvodní čtvrtině a tří v poločase. „Strakonice na nás postavily pres, což nám dalo trošku zabrat,“ přiznala Eliška Kubíčková, se dvanácti body opora Ostravy.

K výsledkovému překvapení nedošlo, závěrečnou čtvrtinu zahájila trojkou domácí Natálie Rašková, k ní se za stavu 50:41 přidaly Anacia Wilkinson a Adéla Smutná, se 17 body druhá nejlepší střelkyně nedělního zápasu a s průměrem 16,2 bodu nejúspěšnější česká střelkyně celé základní části ŽBL.

„Jsme rádi, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce,“ oddechl si Kamil Fajta a dodal, že teď se bude tým připravovat čtvrtfinále. Série play-off na tři vítězství by měla začít 18. března v Brně. „Pokusíme se proti Žabinám zahrát co nejlepší výsledky,“ nevzdává ostravský asistent souboj s favoritem ŽBL.