V hale v Plzeňské ulici podlehl o víkendu jen vítězkám celého turnaje z Hradce Králové (45:60), maďarskou Pécs porazil 70:62, slovenské Košice 57:49 a obsadil 2. místo.

Staronový trenér žen SBŠ Ladislav Pavlát po týdenní společné přípravě poprvé zapojil do hry čtyři testované cizinky. „Nevypadalo to úplně špatně,“ konstatoval kouč s tím, že s Australankou Simpson s britským pasem, Švédkou Ovner a Američankami Murray, Jones a Dickey dál počítá. „Hrát nemohla kvůli zranění Srbka Djukič, ale brzy bude v pořádku,“ dodal Pavlát.

Počítat ale nemůže s bývalými oporami Raškovou a Smutnou. „Obě odešly studovat na univerzity do Ameriky,“ vysvětlil Kamil Havrlant, předseda klubu. V ostravském kádru chybí také Muntágová (ukončila kariéru) a další tři hráčky, které změnily dres - Kopecká přestoupila do brněnských Žabin, Slovenka Hadačová do KP Brno a Litevka Savickaite do Slavie Praha. Naopak po zranění se vrátila Miklíková.

První zápas ligy čeká SBŠ 29. září, kdy v hale Tatran přivítá Strakonice. Na sehrání bude mít do té doby ještě několik přípravných zápasů - ve středu v Brně proti Královu Poli vedeném trenérem Dušanem Medveckým, v pátek doma s Dubčekem Bratislava, nováčkem slovenské extraligy. Příští týden se vydá do polských Polkowic a jako poslední ji ve středu 25. září prověří v hale Tatran Čajky z Piešťan.

Memoriál Jiřího Jurdy basketbalistek v Ostravě:
SBŠ Ostrava - Hradec Králové 45:60, Pécs 70:62 a Košice 57:49,
Košice - Pécs 56:73,
Hradec Králové - Košice 71:51 a Pécs 91:43.

Konečné pořadí:
1. Hradec Králové 6 bodů,
2. SBŠ Ostrava 5,
3. Pécs 3,
4. Košice 3.