„Pro diváky to určitě bylo skvělé, pro nás čtyři na kurtu hrozně těžké. Až do poloviny tie-breaku, kdy Norové ukázali svoje kvality, to byl vyrovnaný zápas,“ vrátil se k jeho průběhu David Schweiner.

Češi v něm dokázali v úvodní sadě srovnat nepříznivý stav 14:16 a pak urvali i koncovku. „To se nám povedlo i s přispěním skvělé divácké kulisy. Nicméně ve druhém a třetím setu jsme tahali za kratší konec,“ konstatoval Ondřej Perušič. „Téměř nechybovali a neustále nás dostávali pod tlak dobrým podáním,“ dodal.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu, čtvrtfinále muži, 3. června 2023 v Ostravě. (zleva) Ondřej Perušič (CZE) a David Schweiner (CZE).
Perušič a Schweiner jsou popáté v semifinále. V cestě dál stojí zlatí Vikingové

Nejlepší český pár, který je ve světovém žebříčku pátý, dokázal olympijské vítěze porazit koncem dubna na turnaji Elite 16 v Brazílii. „Rozhodovala výrazně lepší ztráta ve druhém a třetím setu z jejich strany, protože v Uberlandii, i když skóre místy bylo dost podobné, jsme rozhodně měli více šancí útočit na bod. Tady jich tiolik nebylo,“ srovnal Perušič oba vzájemné souboje.

„Norové jsou jeden z nejlepších týmů, co kdy byl. Prohrát s nimi není ostuda, musíme to zkoušet dál. Doufám, že to nebude trvat dalších osm porážek,“ poznamenal David Schweiner.

Zápas Zlaté evropské ligy volejbalistek 3. června 2023 v hale OU v Ostravě Česko - Rumunsko 1:3 (-17, 15, -18, -18).
FOTO: Útok Češek ztroskotal v Ostravě na rumunském bloku, získaly jen set

Češi podlehli Molovi se Sørumem i ve finále J&T Banka Ostrava Beach Pro 2019 a 2022, v prvním ročníku turnaje skončili Perušič a Schweiner čtvrtí. Třetí zatím v Dolních Vítkovicích nikdy nebyli.

„Je pravda, že těch bronzových medailí moc nemáme, tak je načase,“ usmál se David Schweiner. „Moc rádi bychom ji minimálně divákům a lidem, kteří turnaj dělají, získali. Jestli se to povede, nebo ne, to se dozvíme odpoledne,“ souhlasil Ondřej Perušič.

Jejich soupeři v duelu o 3. místo budou od 15.30 hodin Američané Partain a Benesh, kteří v semifinále podlehli Cherifovi s Ahmedem z Kataru 1:2 (-18, 17, -9). Dobrou zprávou je, že Češi americký pár v Dolních Vítkovicích už porazili v základní skupině 2:0.