Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Open, jehož předcházející dva ročníky Mezinárodní volejbalová federace FIVB zařadila mezi tři nejvýše hodnocené, bude posledním před uzavřením celé kvalifikace 14. června.

„Naše silné stránky jsou unikátní lokalita, skvělý servis a zázemí pro hráče i profesionální organizace. V letošní sezoně se navíc neodehrají turnaje ze série Major, takže úroveň čtyř hvězd je nejvyšší, jakou plážový volejbal před olympiádou nabídne,“ prozradil předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta.

„Sport je důležitou součástí našeho regionu a turnaje jako J&T Banka Ostrava Beach Open významně zvyšují jeho prestiž,“ vysvětlil náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny, proč tuto akci Moravskoslezský kraj opět podpoří.

„Jsem ráda, že se Ostrava stala domovem tak špičkového turnaje v plážovém volejbale. Jeho zázemí a atmosféra jsou opravdu jedinečné,“ podpořila turnaj i Andrea Hoffmannová, náměstkyně ostravského primátora.

Vloni turnaj pod vysokými pecemi zrušil koronavir, letos by se v Dolní oblasti Vítkovic měla sejít, stejně jako v minulých dvou ročnících, opět světová elita. Mezi ní se v domácím prostředí daří českým párům – Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou první turnaj v roce 2018 vyhrály, Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem v roce 2019 skončili druzí.

České mužské jedničky začaly úžasně i současnou sezonu, na začátku března se v Dauhá radovali ze svého prvního titulu ve Světové sérii.

„V průběžném pořadí ‚Olympic ranking‘ jsou na postupové pozici a podobně jsou na tom i ženy. Turnaj v Ostravě bude poslední šancí potvrdit, či vylepšit žebříčkové postavení,“ přál by si Pakosta, vidět obě české dvojice v Tokiu.

Klání v Dolní oblasti Vítkovic začne 2. června kvalifikací, hlavní soutěže pro 32 párů mužů a žen odstartují o den později. O tom, zda se na tribuny vrátí i diváci, rozhodnou aktuální vládní opatření.

„Připravujeme několik scénářů, finální podobu budeme ladit s Národní sportovní agenturou a ministerstvem zdravotnictví. Udržet se i potřetí v nejlepší trojce turnajů Světové série je náš jasný cíl,“ řekl Marek Tesař z pořádající agentury Raul.