„Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Pro je stabilní zastávkou světové tour, což je pro nás ohromné ocenění naší dlouholeté práce. Sportovně je důležitost podtržena tím, že se hráčům získané body počítají do olympijské kvalifikace,“ vysvětlil velkou roli turnaje pod vysokou pecí Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu (ČVS).

Letošní světová série Elite 16 už má za sebou turnaje v katarském Dauhá a Mexiku, v dubnu bude pokračovat v Brazílii, pak přijde na řadu Ostrava. Dalšími zastávkami budou v červenci švýcarský Gstaad a kanadský Montreal, v srpnu Hamburk, na přelomu září a října Paříž, v listopadu Dubaj a Austrálie.

„Ostrava Beach Pro je svým umístěním do industriálního prostředí každý rok událostí, která nemá ve světě obdoby,“ připomenul Marek Tesař za pořádající agenturu Raul, že všichni zahraniční účastníci se do Dolních Vítkovic rádi vracejí.

„Nyní jsme ve fázi nejintenzivnějších příprav, které ale díky kvalitnímu týmu běží bez komplikací. Jsem přesvědčený, že vše letos opět dotáhneme k dokonalosti díky spolupráci s Českým volejbalovým svazem, mezinárodní federací FIVB, a především s partnery z NSA, J&T Banky, Moravskoslezského kraje a města Ostravy. Jsem rád, že můžeme oficiálně zahájit prodej vstupenek a věřím, že bude vyprodáno celý týden, protože už středeční kvalifikace nabídne špičkový beachvolejbal,“ řekl Marek Tesař.

Fotogalerie: beachvolejbal-svetova-serie-ostrava-dov-hermannova-a-stochlova-konci

Pod vysokou pecí se bude opět hrát na dvou kurtech, další dva budou sloužit k tréninkům. České jedničky Ondřej Perušič a David Schweiner by si po třech druhých místech rádi odvezli z Ostravy konečně zlato.

Vítězky prvního ročníku Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková budou v turnaji bojovat s novými parťačkami - ostravská rodačka Hermannová hraje od loňska s Marií-Sárou Štochlovou a Nausch Sluková, která se na písek vrátila po mateřské, se dala dohromady s Helenou Havelkovou, bývalou reprezentantkou v klasickém volejbale.

„Jako pořádající federace máme právo nominovat do hlavního turnaje na divoké karty jeden mužský a jeden ženský tým. Další divoké karty máme pro středeční kvalifikaci,“ prozradil gestor beachvolejbalu ČVS Vít Mařík, že v Ostravě si zahraje víc českých dvojic.

Lístky se začínají prodávat v síti Ticketportal od pátku 31. března. Celodenní na kvalifikaci ve středu 31. května stojí v předprodeji 100 korun (v době konání turnaje pak 200 korun). Vstupenku na zápasy ve skupinách 1. a 2. června pořídíte za 300 (400), celodenní lístek na play-off v sobotu 3. června i na semifinále a zápasy o medaile v neděli 4. června je shodně za 500 (600). Vstupenka na celý víkend stojí 800 korun (1000) a na celý turnaj 1200 korun (1500).