„Ukázali, že jsou právem jeden z nejlepších párů, co vůbec kdy beach hrály. Moc mě mrzí, že i když jsme zahráli skvělý zápas, na vítězství to nestačilo. Na druhou stranu si ale výhru zasloužili,“ i přes zklamání sportovně ocenil Ondřej Perušič sílu soupeře.

Chválou nešetřili ani Norové. „Sorry, kluci. Hráli jste skvěle a zasloužili jste si vyhrát, bylo to neuvěřitelně těžké utkání,“ řekl těsně po skončeném utkání do mikrofonu Anders Mol.

J&T Banka Ostrava Beach Pro - slavnostní ceremoniál, 29. května 2022 v Ostravě. Zleva David Schweiner (CZE), Ondřej Perušič (CZE).
OBRAZEM: Potřetí druzí. Sorry, kluci, omluvil se Nor českému páru po finále

Potěšila jeho slova nejlepší český pár? „Myslím, že kdyby před plným centrkurtem řekli něco proti nám, tak asi neodjedou z Ostravy,“ rozesmál se David Schweiner. Všimli si toho i olympijští vítězové. „Finále a publikum byly vynikající. Málokde ve světě se hraje v takové atmosféře a je pořád takhle plno. Díky, Ostravo, tenhle turnaj je skvělý,“ ocenil Christian Sörum fanoušky.

„Oni jsou to hodný kluci, přesto si myslím, že byli trošičku donucení,“ žertoval Schweiner. „Na ten zápas a atmosféru budou rádi vzpomínat, ještě na to určitě dojde řeč,“ připomenul, že další akcí, na které se oba páry setkají, bude mistrovství světa 10 až 19. června v Římě.