České jedničky ve čtvrtfinále v sobotu po poledni vyřadily hvězdný katarský pár Cherif - Ahmed 2:1 (-16, 18, 13) a večer podruhé v turnaji nejvyššá světové série Elite 16 porazili Španěly Herreru a Gaviru. Stejně jako v pátečním zápase základní skupiny to zvládli bez ztráty setu.

V sobotním čtvrtfinále si Češi nejdřív poradili s dvojicí Cherif - Ahmed, která má z loňských her pod pěti kruhy bronz. „Byl to zápas jako každý jiný proti nim. Většinou v prvním setu dostaneme po papuli a pak začínáme hrát lépe,“ hodnotil David Schweiner průběh duelu s hvězdným katarským párem.

David Schweiner (vlevo) a Ondřej Perušič se radují, i letos postoupili do semifinále turnaje J&T Banka Ostrava Beach Pro. Vyřadili katarský pár Cherif - Ahmed, bronzové medailisty z olympiády v Tokiu.
Podívejte se: Perušič a Schweiner vyřadili hvězdy z Kataru. Večer hrají o finále

„Jsou velice atletičtí a velmi těžko se brání, hlavně když mají dobře přihráno a nahráno. Nicméně je to tým, jehož kvalita útoku jde pomerně výrazně dolů ve chvíli, kdy nejsou v ideální situaci. Jednou z věcí, na které jsme se museli zaměřit, bylo kvalitní podání,“ doplnil Ondřej Perušič svého parťáka z písku.

„Věděli jsme, že musíme vydržet a být trpěliví. Tentokrát se nám podařilo s vyrovnanou hrou přijít i ve třetím setu a díky tomu jsme vyhráli,“ poznamenal David Schweiner.

Ondřej Perušič a David Schweiner porazili v Ostravě italský pár Rossi - Carambula 2:1 a Španěly Herreru s Gravirou 2:0. Do čtvrtfinále postoupili z 1. místa ve skupině. Turnaj naopak skončil pro Barboru Hermannovou a Marií Sáru Štochlovou.
Češi zdolali Italy, pak v dešti porazili Španěly. Teď je čekají hvězdy z Kataru

A pak si český pár podruhé poradil se Španěly, kteří ostravský turnaj vyhráli v roce 2018. Tentokrát však Herrera a Gavira kladli větší odpor, hlavně ve druhém dějství. Perušič a Schweiner ho zakončili až při desátém mečbolu za stavu 35:34. „Nic takového jsme nezažili, nevím jestli bohužel, nebo bohudík, ale jsem rád, že jsme ho vyhráli. Španělé těch delších setů zažívají hodně, většinou vítězně, takže o to je to cennější,“ radoval se Schweiner.

I když letošní turnaj začali porážkou s Brazilci Renatem a Vitorem Felipem, došli v něm do finále. Už potřetí. Jejich posledními soupeři na ostravském písku budou v neděli od 17 hodin Norové Mol a Sörum, vítězové loňské olympiády v Tokiu. Dočkají se Perušič a Schweinerkonečně trofeje pro vítěze?

Český běh žen, 28.5.2022 v Ostravě.
Davy závodnic v Ostravě zastavily dopravu, Český běh žen slavil 10. výročí

J&T Banka Ostrava Beach Pro 2022 - turnaj světové série Elite 16

Muži - čtvrtfinále: Perušič, Schweiner (1-ČR) - Janus, Tidžan (2-Katar) 2:1 (-16, 18, 13), semifinále: Perušič, Schweiner - Herrera, Gavira (16-Šp.) 2:0 (19, 34), Mol, Sörum (6-Nor.) - Brouwer, Meeuwsen (3-Niz.) 2:0 (18, 17).

Ženy - semifinále: Müllerová, Tillmannová (14-Něm.) - Hüberliová, Brunnerová (13-Švýc.) 2:0 (22, 23), Talita, Rebecca (4-Braz.) - Heidrichová, A. Vergé-Dépréová (11-Švýc.) 2:0 (19, 16).