Vloni centrum města na tratích 2,5, 5 a 10 kilometrů rozzářilo celkem 1188 běžkyň v orginálních tričkách hrajících všemi barvami, které před startem a v cíli u Trojhalí na Nové Karolině skvěle naladil herec a komik Jakub Kohák. A organizátoři z SSK Vítkovice dělají vše pro to, aby to i letos byl pro všechny nezapomenutelný zážitek plný úsměvů.

Turnaj Světové série v plážovém volejbalu J&T Banka Ostrava Beach Open 2019. Na snímku Tanja Hüberli ze Švýcarska.
Podívejte se: Krásky z celého světa na písku v Ostravě. Vrátí se i letos?

„Cílem Českého běhu žen je radost. Radost z toho, že jsem něco začala dělat poprvé, že se k něčemu vracím po mnoha letech nebo i radost z toho, že jsem ve startovním poli v nějaké synergii s ostatními závodnicemi. Pocit v něm je spíš vzájemné povzbuzení než rivalita jako tomu bývá třeba u kombinovaných závodů,“ vysvětlila jedna z organizátorek Šárka Mokrá záměr celé akce.

Bronzoví medailisté z olympijské soutěže družstev v Albertvillu 1992 a mistři světa z Frenštátu pod Radhoštěm - Jaroslav Sakala v letech na lyžích v Planici 1994 a Jiří Parma (vlevo) na středním můstku v Oberstdorfu 1987 při Memoriálu Jiřího Rašky.
Ve Slovinsku trénoval i olympijskou vítězku. Byla to krásná práce, říká Sakala

On-line registrace na jubilejní 10. ročník byla spuštěna v lednu a v pondělí 28. února už bylo zaregistrováno 348 běžkyň z měst a obcí v celém Moravskoslezském kraji, ale i z Valašského Meziříčí, Vsetína, Uničova, Zlína, České Třebové, Lanškrounu, Kolína, Brna, Prahy i z Polska.