Start mezinárodního závodu, který spojuje rodiště a místo posledního odpočinku nejlepšího českého Atleta 20. století Emila Zátopka, byl v Kopřivnici a postavilo se na něj 130 běžců. Ke startu již tradičně závodníkům zavelela Dana Zátopková.

„Kdyby byl Emil tady a byl ve formě, tak by bez debat tady dominoval,“ řekla na adresu manžela, kterému se přezdívalo česká lokomotiva. Těsně před startem pak Zátopková závodníkům popřála, aby měli radost z každého běhání. „Aby měli radost z této trati, která prý je docela těžká, aby to zvládli a nezapomněli dýchat,“ doplnila.

Kromě jednotlivců závodily na trati z Kopřivnice do Rožnova i týmy Kopřivnice a jejich tří partnerských měst. Vítězství si odnesla domácí trojice Pop, Kotek a Neuwirth, před polským týmem Myszkówa (Magiera, Napora a Ferdygala) a družstvem italského města Castilione del Lago (Gattobigio, Pierini a Fedi).

Výsledky:

kategorie muži: 1. Jakub Burghard (JM Demolex Bardejov, Polsko) 1:13:32, 2. Artur Blasinski (JM Demolex Bardejov New Balance, Polsko) 1:14:23, 3. Ivan Čotov (Lubná, ČR) 1:14:56,

kategorie ženy: 1. Petra Havlová (AC Sparta Praha, ČR) 1:32:30, 2. Lenka Hanušová (SK Nové Město nad Metují, ČR) 1:33:51, 3. Karla Mališová (USK Praha, ČR) 1:38:48.