Ostrava – Benešov 48:67

Slova trenéra Grepla se po sobotním zápase s Hradcem Králové naplnila a Benešovu se podařilo v nedělní dopoledním zápase přetrhnout šnůru pěti prohraných zápasů. První poločas byl poměrně vyrovnaný, domácí držela ve hře trojice Gerich, Kudláček a Zavadil. Po přestávce hosté zlepšili obranu, povolili soupeři pouze dvacet bodů a dovedli zápas bez problémů do vítězného konce. Poprvé tak v letošní sezoně vyhráli na palubovce soupeře.

„Konečně jsme se ztopořili a vyhráli po pěti neúspěších zápas. V prvním poločase se mužstva tahala, prohráli jsme o bod a vypadalo to všelijak. Bál jsem se, že pokud půjdeme do vyrovnané koncovky, tak by to mohlo dopadnout špatně. Ve třetí čtvrtině se nám ale podařilo odskočit na osm bodů. Na začátku čtvrté čtvrtky trefil Jirka Slavík důležitou trojku, překulili jsme se přes deset bodů a až do konce již zápas kontrolovali. Během posledních osmi minut jsme hráli obranu, jakou bych si představoval, Ostrava nám nebyla schopna dát koš,“ pěl ódy na obranou hru spokojený kouč Benešova Tomáš Grepl.

Body Benešova: Slavík 17 (1), Husár 15, Malý 9 (1), Moravec 9 (1), Kysela 7 (1), Zídek 7 (1), Proskovec 2, Kratochvíl 1. Rozhodčí: Menšík, Fanta. Trestné hody: 20:15/17:12. Fauly: 15:21. Diváci: 10. Čtvrtiny: 10:15, 21:15, 12:20, 5:17.