Měla to být bitva, která dá naději. Místo toho je jen zase o kousek přibila ke dnu krajského přeboru. Fotbalisté Šenova opouštěli v neděli markvartovické hřiště se svěšenými hlavami.

Nejvíce bylo zklamání znát na kapitánovi Radku Beránkovi. I za beznadějného stavu se hádal s rozhodčími a v každém souboji se bil. Po posledním hvizdu pogratuloval vítězům a snažil se ze hřiště rychle zmizet. Tak moc byl rozmrzelý. „A naštvaný," přisvědčí hned.

Do řeči mu moc nebylo. „Divíte se? Jaro jsme začali, jak jsme nechtěli prohráli 0:5," kroutí hlavou a po krátké odmlce dodá. „Co k tomu říct?," prohodí nevěřícně.

Sám tuší, že propast a pád po roce do krajské soutěže se rychle přibližuje. A tento debakl k tomu jen přispívá. „Nevypracovali jsme si prakticky nic. Vůbec jsme nehráli svou hru. Chyběla mezihra, pohyb, prostě všechno. Výsledek hovoří za vše," komentuje porážku 0:5, byť podle jeho slov přijeli do Markvartovic vyhrát.

„To nepopíráme. Naše hra tomu ale nenasvědčovala. Soupeř byl ve všech směrech lepší a vyhrál zaslouženě," uznává Beránek.

„Víme, že to byl klíčový zápas, takhle jsme suverénně poslední se sedmi body. Musíme si klukama sednout a zvednout hlav. Nic nevzdáváme, sezona je ještě dlouhá a stát se může cokoliv," věří.

Jak to tak ve fotbale bývá, i tady hraje velkou roli psychika a také marodka. „Někteří hráči nepřišli, což je v situaci, kdy máme úzký kádr špatné. Příprava ale byla dobrá, kondičně jsme na tom lépe, ale bohužel jsme to neprodali na hřišti," uvědomuje si Beránek, který by radši volil jiný slovník svého projevu.

„Nebudeme si nic nalhávat, takhle se o záchranu hrát nedá, takže jsem zlý. A to nechci být sprostý. Štve mě hlavně přístup některých hráčů k zápasu, protože to dál nejde. Musíme jezdit a bojovat, to je jediné, co nám zbývá," krčí rameny Beránek.

Pomalu ale přestává být o co bojovat. Kobeřice v prvním jarním kole urvaly bod, Polanka dokonce vyhrála a od šestnáctého Šenova se vzdálila na dvanáct bodů.

„Jsme dole, sražení. Ale nedá se nic dělat. Byl to první jarní zápas, takže nezbývá, než se dál rvát. Pořád věříme, že se to zlomí a zvedneme se. První utkání je pro mě velké zklamání a víc k tomu nemám co říct," uzavírá Beránek.