Do Ostravy přijel s Libercem, kam v létě přestoupil.

„Musím přiznat, že jsem byl nervózní. Znamenalo to pro mě víc než normální zápas, poprvé v kariéře jsem hrál proti bývalému týmu. Od půlky prvního setu to už ale bylo v pohodě a jsem rád, že to takhle dopadlo,“ radoval se šestadvacetiletý polský nahrávač po 2. kole extraligy.

Dukla utkání po velké bitvě vyhrála 3:2. „Čekali jsme bojovný tým, který se bude tahat o každý balon, a to se dělo. Podleśny je čapal loktem, hlavou, ramenem… Museli jsme to ustát, stejně jako servis Ostravy,“ vyzdvihl Biernat výkon svého třiadvacetiletého nástupce z polského Rybnika.

V minulé sezoně na něj upozornil trenéra Jana Václavíka. „Myslím si, že se historie opakuje. Je to druhý polský nahrávač, který bydlí nedaleko. Blažejovi přeji, aby v Ostravě udělal kariéru, protože je to dobré místo,“ usmál se Biernat. Jeho spoluhráči jsou teď české hvězdy - Štokr, Veselý, Holubec, Správka, Kopáček.

„V Ostravě jsem byl kapitán, v Liberci jeden z několika. Mám před nimi respekt, ale jsem šťastný, že mohu být mezi nimi. Užívám si to a kluci mi pomáhají,“ potěšilo Biernata, že ho zkušení reprezentanti přijali do týmu.