„Je to pro nás velký úspěch. Po postupu do druhé ligy jsme měli jediný cíl – udržet se v soutěži. Ale že dojdeme až tak daleko, v to jsme vůbec nedoufali! Většinu týmu tvoří naši odchovanci, často mladí a zatím nezkušení hráči. Do soutěže jsme šli tedy hlavně sbírat zkušenosti a při troše dobré vůle se zachránit,“ řekl trenér Michal Raška.

Ve druhé lize šlo mužstvo krok za krokem za dalším velkým úspěchem. „Kluci ke každému tréninku a zápasu přistupovali zodpovědně a postupně se nám dařilo porážet i mnohem zkušenější týmy než jsme my, až z toho bylo semifinále. Pouze mužstva, které se umístily na 1. a 2. místě základní části, tedy Sokol Karviná a TJ Slovan Černá Pole Brno, se nám v semifinále play-off porazit nepodařilo,“ konstatoval trenér Raška.

Basketbalový klub Hladnov postoupil do 2. ligy.
Basketbalisté Hladnova slaví velký úspěch. Postoupili do druhé ligy!

Basketbalový klub BK Hladnov Ostrava vychoval řadu úspěšných hráčů, mezi nimiž ční jméno Jaromíra Bohačíka. Ten reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa v Číně v roce 2019, na olympijských hrách v Tokiu v roce 2021 a na loňském mistrovství Evropy v Praze. Nyní hraje v německém Brose Bamberg.

Nejnovější úspěch ve druhé lize dává podle trenéra a manažéra klubu Michala Rašky celému klubu další energii pro práci nejen s mužským týmem, ale právě i pro tradiční výchovu basketbalové mládeže.

Basketbalisté BK Hladnov se v moravské skupině druhé ligy umístili na třetím místě.Basketbalisté BK Hladnov se v moravské skupině druhé ligy umístili na třetím místě.Zdroj: Foto: se svolením BK Hladnov

„BK Hladnov stále hledá nové talenty a provádí celoročně nábory chlapců pro tento tradiční sport. Informace o náborech a o našem klubu najdete na našich stránkách www.tjhladnov.cz nebo na našem facebooku. Přijďte si zahrát basketbal, přijďte reprezentovat Slezskou Ostravu,“ dodal Michal Raška.