Marodka nejvíc postihla blokaře – Vladimír Sobotka se zotavuje po operaci tříselné kýly, Jaromír Švasta má problémy se zády a na výkonu Přemysla Kubaly, který sice nastoupil, se podepsalo před týdnem vyhozené rameno. V minulém kole trenér Zdeněk Šmejkal povolal z druholigových Palkovic exostravského Vojtěcha Malínka. „Absolvoval jeden trénink a hned ve čtvrtečním zápase v Kladně si udělal těžký výron kotníku,“ objasnil další ztrátu manažer klubu Tomáš Zedník. Zlomená záprstní kůstka na ruce navíc vyřadila i libera Jana Václavíka.

V sestavě DHL se tak po sedmi letech objevil bývalý ostravský blokař David Obhlídal. „Trénoval jsem ho v Rakousku, takže jsem věděl, že si podrží určité kvality, a to nám zatím stačí,“ vysvětlil trenér Zdeněk Šmejkal s tím, že 31letý blokař už musel nastoupit v Kladně. „Klobouk dolů, jak se s tím vyrovnal,“ ocenil kouč pomoc dvoumetrového volejbalisty.

„Přemluvili mě trenér Šmejkal a manažer Zedník, tak jsem tady,“ prozradil David Obhlídal, který po odchodu z Ostravy působil ve Švýcarsku, Francii a Rakousku. „Ve čtvrtek mě vyzvedli v Brně a jel jsem do Kladna. Teď už mám civilní zaměstnání a na volejbal není čas, maximálně v létě beach a jednou za dva týdny si jdu do tělocvičny zapinkat s přáteli, ale to hraji na smeči, kdyby mě chtěl někdo angažovat,“ smál se blokař. „Dva roky jsem nehrál a moje tělo trpí. Každý bod je pro mě vysvobození, naštěstí mi kluci na hřišti pomohli,“ dodal Obhlídal.

Volejbalisté DHL navíc získali v tabulce dva body za kontumaci 3:0 utkání 2. kola s Brnem, které vyhráli 3:2, neboť pět nových posil soupeře nemělo na svazu vyřízenou registraci.