Ragbisté SR Mariánské Hory si výrazně zkomplikovali budoucnost v české nejvyšší soutěži. V 5. kole extraligy totiž prohráli o 25 bodů na půdě dosud jasně poslední Slavie, která se tímto v tabulce na Ostravany dotáhla.

Rozhodující fází duelu se ukázalo být období mezi 62. a 65. minutou, kdy za stavu 15:10 domácí proměnili trestný kop, položili a navíc skórovali z konverze. Tímto se rychle dostali do vedení 25:10, které už ve zbývajícím průběhu nepustili.

„Byla to katastrofa. Čekali jsme, že to bude trochu jednodušší. Myslím, že jsme domácí mírně podcenili. Každopádně nás Slavia, která byla překvapivě lepší než Sparta či Vyškov, přehrála po všech stránkách, takže asi zasloužená porážka," připustil jeden z trenérů ostravského mužstva Jaroslav Kaňák.

Na domácích „hvězdách" bylo od začátku vidět, že chtějí černý začátek sezony prolomit a konečně zvítězit. „Do všeho chodili naplno, čímž jsme se těžko prosazovali. Na konci utkání jsme se pak sesypali úplně. Na hřišti nebyl člověk, který by dokázal mužstvo vyburcovat k nějakému obratu," přiblížil Kaňák, podle kterého si svou daň vybírá už i únava.

„Nechci být alibista a vymlouvat se na to, ale někteří kluci chodí na zápasy přímo z noční a to samozřejmě není úplně ideální. Při domácích zápasech se hráči ještě prospí, ale když jedeme do Prahy, tak je to horší. Na výkonech to je pak vidět," pokrčil rameny Kaňák.

„Dokonce uvažujeme, že by takoví hráči nehráli i za cenu toho, že nastoupí výkonnostně horší kluci," dodal.

Trhák, kterým by se Ostravané výrazněji odlepili od spodních pater, se tak nepovedl. „Pochopitelně nás to mrzí. S druhým trenérem jsme se ale bavili, že pro příště budou muset přijít razantní změny," uvedl Kaňák, jehož tým má o následujícím víkendu v extralize volno. Další střetnutí odehraje až příští týden doma proti Dragonu Brno.

„Uvažovali jsme, že bychom nasadili „áčko" proti Bystrci v 1. lize, ale nakonec asi kluky necháme odpočinout, aby získali novou chuť do hry," řekl na závěr Jaroslav Kaňák.

RC Slavia Praha – SR Mariánské Hory 35:10 (7:3)

Body: Veselý 13 (3xTK, 2xKP), Chalupa 5 (1x5), Kefurt 5 (1x5), Švorčík 5 (1x5), Jirman 5 (1x5), Jan Kolář 2 (1xKP) – Aleš Kloda 5 (1xKP, 1xTK), Macháček 5 (1x5). Rozhodčí: Tůma – Haitman, Vítek. ŽK: Fischer – Doupovec. ČK: 35. Jan Kolář – 37. Vávra. Diváci: 200.