Dlouhodobě nejlepší český klub bude ve finálové sérii mírným favoritem.

„Kdybych to měl vyjádřit v procentech, tak to vidím tak pětašedesát proti pětatřiceti ve prospěch soupeře,“ uvedl trenér Ostravy Jiří Kotiba, ale ihned připomněl, že jeho svěřenci mají na to, aby Severočechy potřetí za sebou v domácím ringu porazili. „Ale na rozdíl od předchozích zápasů tentokrát Ústí přijede v kompletní sestavě. Nastoupí proti nám sedm českých reprezentantů a dva reprezentanti Polska,“ upozornil Kotiba.

Systém letošního ročníku nejvyšší domácí soutěže je odlišný od minulých sezon. Po základní části se dva nejlépe postavené kluby utkají o titul, k jehož zisku je zapotřebí dvou vítězství. První utkání je na programu tuto sobotu v Ostravě, odveta 20. dubna v Ústí nad Labem a případný třetí rozhodující zápas by viděli diváci 4. května v ringu pražské Lucerny. „V Lucerně se bude boxovat v každém případě. Pokud by jeden z týmů vyhrál oba předchozí duely a získal titul, třetí zápas by se boxoval jako přátelský mezi výběry Čech a Moravy,“ řekl sportovní manažer ostravského klubu Vítězslav Smuž.

Ostrava boxuje v extralize druhým rokem, vloni jako nováček obsadila výbornou třetí příčku. V letošním ročníku skončila po základní části druhá. Podle Kotiby je výhodou Ostravanů, že finálovou sérii začínají doma. „Pokud vyhrajeme, pojedeme do Ústí se šancí získat titul, i když vyhrát i venku by bylo strašně těžké. V každém případě máme k dispozici kompletní sestavu a kluci se poperou o co nejlepší finálový výsledek.“

Ostravští věří, že je v sobotu požene k vítězství zaplněná ČAS Aréna. „Věříme, že diváci přijdou v hojném počtu. Co jiného by fanoušky boxu mělo přilákat než špičkový souboj dvou nejlepších českých klubů?“ klade si otázku trenér Kotiba.

Sobotní program v ČAS Aréně začne už v 10 hodin dopoledne, kdy jsou na programu zápasy oblastních kol přípravek, kadetů a juniorů. Hlavní utkání mezi Ostravou a Ústím nad Labem je na programu v 16 hodin. Vstupné je dvacet korun.