Stav finálové série mezi Ústím nad Labem a Ostravou je po dvou utkáních nerozhodný 1:1, oba kluby zatím využily výhody vlastního ringu. Ostravský Boxing před čtyřmi týdny vyhrál 10:8, Severočeši doma před čtrnácti dny vyhráli 14:4.

Třetí střetnutí se po předchozí dohodě mělo uskutečnit na neutrální půdě v pražské Lucerně, ale poté, co Severočeši v Ostravě prohráli hned první utkání, začali nárokovat výhodu domácího prostředí. „Podle soutěžního řádu na to jako vítěz základní části mají právo. Jen nechápu, proč před začátkem série souhlasili s tím, že se bude boxovat v Praze,“ kroutí hlavou manažer ostravského Boxingu Vítězslav Smuž. „Pokud i za rok dojde k rozhodujícímu třetímu zápasu, už se podle nových pravidel bude boxovat na neutrální půdě,“ doplnil.

Ostravští boxeři se přesto nevzdávají a favorita, který v domácím ringu neprohrál přes třicet let, chtějí maximálně potrápit. Na sever Čech odcestovali už včera v téměř kompletní sestavě. „Jde o to, aby kluci měli před zápasem klid. Absolvujeme tréninkový kemp s individuální přípravou, večer si kluci dají saunu. Měli by být maximálně připraveni,“ řekl včera před odjezdem Smuž.

Trenéra Ostravy Jiřího Kotibu mrzí jen neúčast slovenského boxera Filipa Baraka ve váze do 57 kg. „Po zlomenině ruky stále není připraven. Usilovali jsme o start zkušeného Pepy Pröschla, ale ani tato varianta nevyšla,“ posteskl si Kotiba, který vidí procentuální šance obou klubů 60:40 ve prospěch Ústí nad Labem. „Hodně důležitý bude hned úvodní zápas, pokud ho Eda Chačatrjan proti Halašovi zvládne, máme šanci na úspěch. Rozhodnout může i pětasedmdesátka, kde bude náš Sojka boxovat proti Talarkovi.“

Domácí tým, v jehož řadách se objeví prakticky jen čeští nebo polští reprezentanti, jsou zvyklí na vypjaté zápasy. „Věřím, že to naši kluci psychicky zvládnou, i když v Ústí se nevyhrává,“ pokračoval Jiří Kotiba. Mezi patnácti stovkami diváků bude i zhruba třicetičlenná výprava ostravských fanoušků. „Pokud vyhrajeme a získáme titul, máme od majitele klubu slíbený zájezd k moři,“ doplnil trenér Kotiba.