„Dost možná je to moje poslední mistrovství republiky, které v Česku budu moct jet. Další u nás bude až za čtyři roky a to nevím, jestli budu ještě bruslit,“ připomenul devětadvacetiletý účastník tří olympijských her, že čtyři země se v pořádatelství pravidelně střídají.

V Česku se šampionát naposledy konal v Třinci 2016 a Březina na něm v soutěži mužů obhájil zlato z Budapešti 2015. Celkem má tři tituly, první získal v polském Těšíně 2010. V Ostravě 2012 ale skončil druhý za Tomášem Vernerem.

„Pro mě je to prestižní závod, protože přijet na Evropu jako národní šampion něco znamená,“ prozradil Březina, že jeho forma směřuje právě k mistrovství Evropy koncem ledna v Grazu a březnovému mistrovství světa v Montrealu.

Kvůli tomu začal s plnou přípravou o něco později než v minulé sezoně. „Chci zajet to, co mám natrénováno, ale nepočítám s tím, že to bude už úplně perfektní,“ svěřil se Březina.

Na ledě Ostravar Arény bude mít patnáct soupeřů, z toho šest českých v čele s Matyášem Bělohradským, obhájcem loňského zlata z Budapešti.

„Byl s námi v Americe, domů se vrátil před týdnem. Myslím si, že mu pomáhá, když vidí, jak všichni ve skupině Rafaela Arutjunjana, kde je také kanadský vítěz juniorské Grand Prix, juniorský reprezentant Číny a občas přijede i Nathan (dvojnásobný americký mistr světa Chen – pozn. red.), trénujeme a kluci mezi sebou na ledě soutěži,“ všiml si u člena Akademie Tomáše Vernera zlepšení.