„Příprava se ubírá správným směrem, rád bych na to navázal v dalších závodech,“ řekl Březina. Ruský pohár nezačal dobře, v krátkém programu upadl při čtverném salchowu a u trojitého axela pokazil výjezd. Získal 80,27 bodu, o třináct méně než je jeho osobní maximum. Do volné jízdy šel z osmé pozice. Ta byla naopak jeho nejlepší v této sezoně.

Předvedl všechny trojité skoky kromě závěrečného rittbergera a jen trochu zaváhal u čtverného salchowa. I když byl jeho výkon, ohodnocený 156,20 bodu, osmý nejlepší v soutěži, celkově klesl na 9. místo. „Poslední skok jsem otevřel. Pokud bych rittbergera na konci zabalil, měl bych přes 160 bodů, takže vnímám rezervy a mám na čem stavět. Ale jsem v mnohem lepší kondici, než na začátku sezony,“ konstatoval devětadvacetiletý krasobruslař.

Jeho sestra Eliška startovala o víkendu v bulharské Sofii, kde obsadila 4. místo, vyhrála domácí Alexandra Feigin. Čeští sourozenci se příští měsíc chystají do Ostravy, kde budou 13. a 14. prosince na mistrovství čtyř zemí bojovat o domácí tituly.

Volejbal, ilustrační foto
Ostrava v Poháru CEV pojede do Rakouska