Po podzimní části sezony pozici trenéra Markvartovic kvůli osobním důvodům opustil. V čase, kdy však týmu není nejlépe a horko těžko se zachraňuje, se ale vrátil.

Trenér Ivo Müller po pěti měsících nahradil Petra Veselého a snaží se Markvartovice udržet v krajském přeboru. „Před necelými dvěma týdny jsem měl trénink a hned jsme hráli ve Frýdlantu. Také to tak dopadlo," popisuje těžký začátek Müller pro Deník.

Ve Frýdlantu jste prohráli 1:5, o víkendu s Kobeřicemi přišla remíza 1:1. To je přece jen pozitivnější výsledek, nemyslíte?

Hodnotí se mi to lépe než zápas ve Frýdlantu, kde to s fotbalem nemělo nic společného. Snažili jsme se do naší hry dát řád, aby nějak vypadala, což se postupně daří. Bod musíme brát.

Musíte brát, jelikož jste hráli většinu utkání v deseti?

Klukům nelze nic vytknout, naopak je musím pochválit. Ujali jsme se vedení, ale po hloupé chybě jsme o něj přišli. To je ale fotbal. Spokojený nejsem ani tak s bodem, protože potřebujeme tři, jako spíše s předvedenou hrou. Má stoupající tendenci.

Co to s týmem udělalo, když jste šli do oslabení?

Je to složité, jelikož i hráči na to musí reagovat pohybem na hřišti. Ale nechtěli jsme ani v oslabení jen betonovat, nýbrž být aktivní, a to se dařilo. Stejně jako soupeř jsme nevyužili velké šance. Bod je tak asi spravedlivý.

V jakém stavu byl při vašem návratu tým?

Byl jsem velmi překvapený, ale v negativním smyslu…

Můžete to rozvést?

Někteří zdejší hráči, které znám velmi dobře, patří mezi špičku na svých postech v krajském přeboru. Psychika však po posledních výsledcích šla dolů, a to je problém.

A například ve Frýdlantu se to sečetlo…

Přesně tak. Zvlášť v prvním poločase, kde to byla hrůza. Udělali jsme změny a už druhý poločas to nějak vypadalo. Proti Kobeřicím to pak kluci vzali za správný konec, deka není taková a už to jde.

Pod Petrem Veselým stabilně nehrál Lukáš Stepek, který přitom pod vámi byl kapitán. Jak jste se díval na tento krok?

Není to jednoduché. Přišel nový trenér, který měl jinou představu o defenzivní práci i složení stoperů. Přece jen Petr Veselý byl kovaný obránce a udělal určité změny. Nicméně právě Lukáše se týkaly v neděli chyby, které byly zbytečné. Je ale možné, že to je dané menší herní praxí. Snažíme se tyto chyby vymýtit, aby se výsledky pohybovaly v normální rovině, ne v prohrách 1:4 či 2:5.

Když se vrátíme do zimy, proč jste vůbec skončil?

Z rodinných důvodů. V prosinci se mi narodil syn a do toho byl dům mé maminky totálně vytopený. Musel jsem se tak starat o tyto záležitosti a času na trénování nebylo moc. A v krajském přeboru se tomu musíte věnovat víc než jednou týdně.

Je to asi zbytečná otázka, ale věříte, že se povede Markvartovicím zachránit v krajském přeboru?

Budu věřit, i když bod s Kobeřicemi je nyní pro nás málo, ale ve hře jich je ještě dost. Navíc říkám, že jde jen o fotbal, nikoli o život. Ale pro záchranu uděláme vše a snad vše dobře dopadne.

Máte spočítáno, kolik byste potřebovali ještě uhrát bodů?

Konkrétně to spočítáno vůbec nemám, ale bojím se, že potřebná hranice bude celkem asi 35 bodů.

To je hodně…

Je, ale my chceme a musíme vyhrávat každý zápas. Ale vše je o tom, že se to musí uhrát. Když se to povede, bude to super, když ne, tak svět se nezboří a holt se budeme snažit se vrátit za rok zpět. V tuto chvíli je ale prioritou záchrana.