První akcí nové sezony bude turnaj v Německu pro Daniela Mekbiba, jeho formu prověří Řek Leonidais Benovias. Ondřej Vorlíček, který nahradil zraněného Marka Panáčka, překvapivého vítěze nedávného turnaje PSA v Ostravě, se utká s Danielem Simonem z Maďarska. V turnaji žen chybí česká mistryně Anna Serme, doléčující si zraněnou rukou. ME vyvrcholí finálovými boji v sobotu 20. srpna.

Přípravný hokejový zápas Servette Ženeva - HC Vítkovice Ridera 3:1 ve Švýcarsku.
OBRAZEM: Vítkovice na švýcarsko-francouzském turné podlehly hvězdné Ženevě

Ostravský Viktor Byrtus by v Hamburku rád navázal na finále solidně obsazeného turnaje Bremer Schlüssel před týdnem v Německu. V jeho 2. kole porazil Španěla Bernata Jaumeho, 50. hráče světového žebříčku, a v semifinále pak za 25 minut odrovnal Němce Yannika Omlora, který zase drží 100. místo na světě.

Plážová volejbalistka Marie Makovcová z klubu Beach Volleyball Karviná vedle studia ve Valencii objíždí se spoluhráčkou Julií Garrido Morales turnaje ve Španělsku a daří se jim.
Karvinská beachvolejbalistka válí i na španělském písku. Podívejte se

„Šampionát je jedna z nejprestižnějších akcí, kterou máme v Evropě. Cíle nemám, chci v každém zápase nechat všechno. Pokud se mi podaří postoupit z prvního kola, tak se střetnu s nasazenou jedničkou Švýcarem Nicolasem Muellerem, se kterým trénuji v německém týmu. Patří do světové špičky,“ prozradil Byrtus.

Zápas 2. kola fotbalové divize F MFK Havířov - Břidličná 6:3.
OBRAZEM: Havířov sestřelil nováčka z Břidličné. „Byly to nervy,“ řekl Matušovič

O čtvrtfinále hovoří Daniel Mekbib. „Rád bych si vylepšil své nejlepší umístění na ME, tedy deváté místo v Bratislavě,“ svěřil se Mekbib, který má za sebou asi nejdelší přípravu v kariéře. „Nedal jsem si tak dlouhou pauzu jako v předešlých letech, takže se cítím skvěle a těším se na sezonu,“ dodal rodák z Bruntálu.

Podobné ambice má i ostravský Jakub Solnický. „Kdybych se dostal mezi osm nejlepších hráčů, tak bych byl spokojený,“ řekl Solnický.