Důvod?

Městský stadion ve Vítkovicích přivítá Kontinentální pohár v atletice 2018. A vstupenky na jedinečnou akci si můžete zakoupit už nyní od pondělí jsou v prodeji v síti Ticketportal.

„Mám v plánu koupit si minimálně dvacet pro své přátele a budu jim je dávat jako vánoční dárky, protože tolik příležitostí vidět hvězdy atletiky na jednom místě už v České republice nebude,” vysvětluje ředitel Českého atletického svazu Tomáš Janků.

Před pár lety také na prestižní týmové akci tehdy ještě pod názvem Světový pohár startoval.

A v Aténách 2006 klání ve výškařském sektoru vyhrál! „Byl jsem vůbec rád, že jsem se na tak prestižní akci dostal,” vzpomíná. „Navíc jsem měl týmové soutěže vždycky rád, účast v Aténách pro mě byla velká výzva a zodpovědnost za tým. Pochopitelně jsem chtěl vyhrát.“ Kontinentální pohár je jednou z nejprestižnějších atletických akcí, organizovaných Mezinárodní federací atletických asociací (IAAF) a zároveň největší světovou soutěží v atletice, kterou může Česká republika pořádat. Koná se nepravidelně od roku 1977, až do roku 2008 ale nesla název Světový pohár.

Jedná se o týmovou soutěž atypického formátu. Koná se jednou za čtyři roky a jde o unikátní souboj nejlepších mužů a nejlepších žen z jednotlivých kontinentů.

Do Ostravy se při této příležitosti příští rok na podzim sjedou šampioni Evropy, Afriky, Ameriky a Asie-Oceánie.

Mimochodem, pro mezinárodní atletickou federaci IAAF se jedná o druhou nejvýznamnější soutěž hned po mistrovství světa - důkazem je částka tří milionů dolarů, které budou rozděleny na prize money.

„Jde o tak prestižní akci, že je téměř těžší se na ní dostat než poté na místě zvítězit. Závodí nejlepší atleti ze všech kontinentů. Možná to bude znít zvláštně, ale opravdu mám pocit, že je jednodušší tohle pohárové klání vyhrát než získat místo v týmu,” přiznává Janků.

Kontinentální pohár je navíc velkou společenskou událostí.

„V průběhu celé akce panuje velký týmový duch. Osobně jsem byl rád, že jsem se v rámci týmu seznámil i s lidmi napříč disciplínami. V atletice se ve velké většině lidé soustředí na sebe a svou disciplínu, ale v rámci této soutěže je úplně jiná, soudržná atmosféra,” říká Janků.

„Ostravské vydání“ Kontinentálního poháru vyhlíží s velkým očekáváním.

Vzhledem k mimořádně vysokému zájmu o vrcholné atletické podniky v České republice v posledních letech ať už o každoroční mítink Zlatá tretra Ostrava nebo o úspěšné halové mistrovství Evropy v Praze v roce 2015 se organizační výbor rozhodl nabídnout fanouškům možnost získat vstupenky na Kontinentální pohár 2018 s výrazným předstihem.

Prodej vstupenek začal v pondělí prostřednictvím sítě Ticketportal (www.ticketportal.cz).

Ceny lístků začínají na 150 Kč za jeden den, v nejvyšší kategorii pak stojí 500 Kč. Připraveny jsou poloviční slevy pro seniory (65+), děti do 130 cm či vozíčkáře (jejich doprovod za symbolickou 1 Kč). (vrt)