Souboj dvou nejlepších týmu posledních pěti let se odehraje na tvrdém povrchu v ostravské ČEZ Aréně. „Jsem zdravá, v plné síle. Věřím, že holkám pomůžu a v domácím prostředí uspějeme," říká čtyřiadvacetiletá lvice z Fulneku.

Na rozdíl od svých parťaček z týmu jste už nějaký čas v Česku. Přípravu jste si zpestřila doma ve Fulneku na tamních antukových kurtech. Jaké to bylo?

Výborné, užila jsem si to. Můj trenér David Kotyza jeden den nemohl hrát, tak jsem poprosila bráchu, aby si se mnou šel na hodinku pinknout. Betonový kurt venku není, proto jsme hráli na antuce, což mi ale nevadilo. Bylo milé zahrát si na kurtu, kde jsem jako holka začínala.

Když se během roku dostanete do Fulneku, chodíte si tam pravidelně zahrát, nebo to byla výjimka?

Nehrávám tam pravidelně. Naposledy jsem si tam zašla někdy před třemi čtyřmi roky a taky to bylo s bráchou. Ono je to už nějaký čas, co jsem to tam opustila. Bylo mi šestnáct sedmnáct, kdy jsem tam trénovala s tátou.

Místní o vaší přítomnosti věděli? Kolik jste měli diváků?

Rozhlasem jsme to neroztrubovali, takže tam byla s námi jen celá naše rodina. To znamená máma, táta, dva bráchové a já.

O víkendu vás čeká v Ostravě semifinále Fed Cupu s Italkami, které obhajují prvenství. I bez světové třináctky Flavii Pennettaové vás čeká hodně těžký zápas…

Jednoznačně! Chybí jim sice Flavia, ale i bez ní mají dostatečně silný tým, aby nám vzdorovaly. Vinciová i Erraniová jsou zkušené, v kariéře zvládly už řadu náročných zápasů. Nově mají v týmu Giorgiovou, která teď hraje výborně.

Které její výsledky vzbuzují největší respekt?

Nedávno porazila Šarapovovou, teď prohrála z mečbolu finále v Katovicích. Budeme muset bojovat, předvést nejlepší tenis, abychom postoupily do finále. Hrajeme doma v Ostravě, na rychlém povrchu, což je naše výhoda. Snad to zvládneme stejně jako před dvěma lety.

Ve španělské Seville jste při čtvrtfinálové výhře 3:2 chyběla. Jak jste na tom zdravotně? Žádný problém?

Jsem zdravá, v plné síle, nic mě nebolí. I psychicky jsem na tom, myslím, dobře. Na začátku roku jsem sice čekala, že to bude v Austrálii lepší, ale poslední měsíc v Americe už jsem se cítila na kurtu lépe. Věřím, že holkám pomůžu a v domácím prostředí uspějeme.