„Bylo to jako na houpačce," hodnotil průběh duelu kouč hostů Roman Macek. „Ve třetím setu, kdy jsme nedůrazně dohráli koncovku, jsem myslel, že jsme ztratili možnost získat tři body. Ve čtvrtém se mi zase zdálo, že jeden bod by byl zlatý, a teď jsem rád, že máme dva," oddechl si Macek po vyhrané páté sadě.

„Utkání bylo plné nevynucených chyb, v jejich sériích jsme se střídali a černý Petr vyšel v tie-breaku na nás," zklamaně konstatoval Zdeněk Šmejkal, trenér Ostravy. „S plnou koncentrací se má hrát celý zápas už od začátku, naši hráči to bohužel nedokážou a kvůli tomu stále ztrácíme body," dodal domácí kouč.

V závěru druhé sady jeho svěřenci promarnili šestibodové vedení. „S pomocí jeho nevynucených chyb se nám podařilo ubránit hlavního diagonálního hráče Michaloviče, což bylo pro nás důležité," radoval se z vítězství 3:2 zlínský bloíkař Michal Čechmánek.

Slovenský reprezentant do zápasu naskočil až v závěru první sady. „Vítězná sestava se nemění," připomenul kouč Ostravy, že tým v minulém kole zvládl závěr pětisetové bitvy s Aerem Odolena Voda bez univerzála Michaloviče. „Peter letos nepodává výkony, které jsou hodny toho, aby zápasy dohrával," řekl Šmejkal.

I v sobotu se Ostrava dokázala za stavu 0:2 zvednout. „Ve třetím setu jsme měli štěstí, Zlín dvakrát útočil středem sítě do autu. Čtvrtý byl jako jediný výjimečný tím, že jsme zatlačili na servisu a vyhráli ho o devět bodů. V pátém jsme na to měli navázat, ale pětkrát jsme nezaútočili do hřiště, i bez doteku bloků soupeře šly smeče do autu. V normálním setu by se to ještě dalo dotáhnout, ale tie-break je na to strašně krátký," kriticky hodnotil výkon svůj i spoluhráčů domácí kapitán Richard Mauler.

„Už tři zápasy po sobě nejsme schopni celé odehrát ve stoprocentní koncentraci. Pokud to nezlepšíme, liga pro nás bude velice těžká," uvědomuje si nebezpečí ostravský smečař.

Havířov zaskočil mistra

Skvělý nástup měli v Českých Budějovicích volejbalisté Havířova – v prvním setu smetli mistra 25:15! „Nebyli jsme odevzdaným týmem. Dotlačili jsme domácí k tomu, že museli hrát naplno a potvrdit své kvality," byl i přes porážku 1:3 spokojen havířovský trenér Jakub Zvolánek. Stínem zápasu bylo zranění blokaře Jihostroje Radka Macha, který ve čtvrtém setu pod sítí špatně došlápl a vymkl si kotník.

Výsledky 8. kola: VK Ostrava – Fatra Zlín 2:3 (-20, –20, 22, 16, –9). Rozhodčí: Dziacký a Pavelek, čas: 118 min. Nejvíce bodů: Michalovič 28, Fořt 15, Mauler 12 – Kolář 14, A. Bartoš a Čechmánek po 13. Ostrava: Široký, Haník, Záhorský, David, Mauler, Fořt, libero Václavík – Michalovič, Rodek, Lach. Trenér: Šmejkal. Zlín: Čajan, Navláčil, Janouch, A. Bartoš, Čechmánek, Kolář, libero Obdržálek – Uchytil, P. Bartoš, Kostoláni, Přikryl. Trenér: Macek.

České Budějovice – Havířov 3:1 (-15, 16, 19, 17). Rozhodčí: Fink a Němeček, čas: 84 min. Nejvíce bodů: Kriško 17, Sobotka 12, Pláteník 11 – Kramar 21, Hukel 14, Srkal 7. Havířov: Kramar, Holiš, Srkal, Duda, Hukel, Šoltys, libero Dohnal – Fajkus. Trenér: Zvolánek.

Další utkání: Brno – Liberec 3:2 (20, –16, 22, –18, 10), Příbram – Odolena Voda 3:0 (21, 12, 20), Staré Město – Ústí nad Labem 2:3 (20, –21, 20, –22, –13). Zápas Benátky n. J. – ČZU Praha se hraje v pondělí.