Na české reprezentanty čeká trať dlouhá minimálně třináct kilometrů s velkým počtem překážek. Kromě toho mohou očekávat 640 metrů převýšení, prudké kopce, kamenité stezky a technicky náročný běh.

Česká reprezentace OCR vznikla na začátku tohoto roku a sdružuje ty nejlepší překážkové běžce a běžkyně ze všech závodů v České republice. Širší nominace v tuto chvílí čítá devět mužů a šest žen. V blízké budoucnosti se počítá, že bude širší reprezentační tým doplněn na deset mužů a deset žen. „O širší nominaci rozhodují manažeři České reprezentace OCR, kterými jsem já a Kristína Málková,“ uvedl Martin Turek.

Oba manažeři jsou známí závodníci a znají dokonale nejužší špičku překážkářů v České republice. „Jsem poctěn a vážím si, že jsem byl na toto místo vybrán a mohu se s Kristínou podílet na vzniku první oficiální České reprezentace OCR. Naším cílem je pracovat poctivě a vybírat reprezentanty svědomitě dle jejich výsledků a výkonů v elitní kategorii. Chceme vybudovat co nejsilnější český tým, u závodníků národní hrdost a touhu nosit národní dres se lvem na prsou,“ upřesnil Turek.

Užší nominace českých reprezentantů budou zveřejněny vždy před vrcholnými akcemi roku, kterými jsou evropské a světové šampionáty závodů Spartan a OCR. Na těchto akcích budou mít nominovaní zařízené patřičné podmínky pro reprezentování naší země.

Z výběru České reprezentace OCR odletěli na Mallorcu Tomáš Tvrdík, Tomáš Satinský a Adéla Voráčková.