O třetí finálovou účast ve Fed Cupu za poslední čtyři roky budou usilovat české tenistky už během tohoto víkendu v Ostravě, kde je čeká souboj se silnými Italkami, obhájkyněmi prvenství.

Češky povede do boje Petra Kvitová, která nebyla u čtvrtfinálové výhry 3:2 ve španělské Seville. Šestou hráčku světa doplňují Lucie Šafářová (26.), Klára Koukalová (31.) a deblistka Andrea Hlaváčková.

Královny družstev

„Ve Španělsku jsem nehrála, takže se vlastně po roce vracím do Fed Cupu. Cítím se dobře. Věřím, že holkám pomůžu a Italky porazíme," řekla Kvitová po pondělním úvodním tréninku v ostravské ČEZ Aréně.

„Na to, že jsme byli na kurtu poprvé, to bylo hodně kvalitní," pochvaloval si úspěšný kapitán českého fedcupového týmu Petr Pála.

V Ostravě by měl být k vidění v sobotu a neděli výborný tenis. Češky a Italky totiž posledních pět let soutěži družstev vládnou.

Tým okolo Kvitové vyhrál v letech 2011 a 2012, Italky triumfovaly v letech 2009, 2010 a loni.

Nejsilnější možný protivník

„Čeká nás už tradiční soupeř, se kterým se v poslední době neustále potkáváme a navzájem se porážíme. Italky jsou první na světě, za posledních pět let vyhrály třikrát, je to nejsilnější možný protivník," zdůraznil Pála.

Italky budou spoléhat na Saru Erraniovou (11.), Robertu Vinciovou (16.), jež jsou zároveň světové pětky ve čtyřhře. Doplňují je Karin Knappová (50.) a Camila Giorgiová (69.). Chybět naopak bude Flavia Pennettaová, které patří na okruhu WTA 13. místo.
„Má mít zraněné zápěstí, se kterým měla problémy už dříve. Není to ale tak, že nám spadne vítězství do klína. I bez ní je italský tým pořád velmi silný," podotkl Pála.

Ten věří, že se nebude měnit nic na klasickém: můj dům, můj hrad. „Snad bude platit dál, že kdo hrál doma, ten uspěl. My jsme u nich dvakrát na antuce prohráli, u nás na rychlém povrchu jsme je zase porazili," připomněl Pála loňskou porážku 1:3 v Palermu, debakl 0:5 zpřed čtyř let z Říma, ale také rok 2012 a výhru 4:1 v Ostravě. Vždy se jednalo o semifinále, tak jako nyní.

Další vzájemný souboj o finále startuje v sobotu v ostravské ČEZ Aréně ve 13 hodin, kdy jsou na programu úvodní dvouhry. V neděli se pokračuje od 12 hodin zbylými dvouhrami a čtyřhrou.