České reprezentantky mají v týmové soutěži už dopracováno. Ačkoliv v turnaji jen jednou prohrály, musely skousnout až konečnou devátou příčku. K ní se dopracovaly dvěma úterními výhrami, nejprve dopoledne přehrály Chorvatky a v posledním utkání i Ukrajinky.

Do zápasu proti Chorvatsku nastoupila česká děvčata ve značně kombinované sestavě, v níž se na kurtu číslo 10 neobjevila Iveta Vacenovská ani Renáta Štrbíková, a rychle prohrávala 0:1. Ale pak vývoj utkání dvěma body Dany Hadačové a bojovným výkonem Kateřiny Pěnkavové svěřenkyně trenéra Miroslava Cecavy otočila ve svůj prospěch. „Byla jsem z počátku sice trošku nervózní, ale pak jsem se uvolnila a dokonce se pouštěla do forhendových výměn, na něž si zase až tak často nevěřím,“ prohlásila po utkání spokojená Pěnkavová.

Třiadvacetiletá levoruká stolní tenistka dostala šanci otevřít utkání o konečnou 9. příčku. A důvěru trenéra opět nezklamala – bez ztráty setu zdolala Polinu Trofinovovou, čímž položila pevný základ konečnému vítězství, které podepřela dvěma získanými body Renáta Štrbíková.

Vše o ME ve stolním tenise v Ostravě ČTĚTE ZDE!