„Výtěžek z nich bude použitý na dobrou věc. Na facebooku akce budou lidé moci sami navrhnout a posléze také vybrat, na jaký účel budou peníze z prodeje použity," říká Šárka Mokrá, koordinátorka projektu. „Cena dárkového poukazu je 150 korun. Zakoupit jej lze v informačním stánku u hlavního vstupu do nákupního a zábavního centra Forum Nová Karolina nebo prostřednictvím formuláře na www.ceskybehzen.cz," doplňuje.

„Ač jsme sami závislí na podpoře partnerů, jsme si vědomi, že jsou mezi námi potřebnější. Proto se o zisk z prodeje dárkových poukazů na startovné chceme podělit," jednoduše komentuje Oldřich Zvolánek, předseda organizačního výboru akce a místopředseda Českého atletického svazu. „Protože ale chceme zároveň pomoci tam, kde ještě veřejnost a ani my nevíme, že je to také třeba, nebo o tom víme méně, rádi bychom spolupracovali na výběru účelu použití z prodeje získaných prostředků s účastnicemi i fanoušky Českého běhu žen, jehož partnerem je i Moravskoslezský deník," dodává Zvolánek.

„Ti, kteří mají ve svém okolí zajímavý projekt, jenž pomáhá, mají možnost napsat na facebook Českého běhu žen svůj návrh. Stačí uvést název projektu, popis jeho cílů, jeho realizátora, internetové stránky a důvod, proč by bylo dobré jej podpořit. Ze všech návrhů vybere porota deset. Těchto deset bude zveřejněno na stránkách Českého běhu žen a prostřednictvím ankety bude moci každý vybírat, kterému subjektu či projektu připadne společně nastřádaná částku z prodeje dárkových poukazů," vysvětluje Šárka Mokrá a dodává: „Tipy na skvělé projekty ve vašem okolí, které pomáhají tam, kde je třeba, lze posílat již nyní, a to až do 31. března. Podrobnosti najdete na webu ceskybehzen.cz." (mac, šam)