Skóre utkání bylo dlouhou dobu vyrovnané, od čtvrté směny se však Italkám začalo výrazně dařit. První homerun odpálila Erika Piancastelliová a po dalším úspěšném odpalu šly Italky do vedení 3:0. „Byl to asi zlomový moment toho zápasu. Ony pak agresivně švihaly a šly po homerunech. Není to náhoda, Italky jdou do toho po hlavě a hodně z nich hrálo v USA,“ prohlásila nadhazovačka Martina Bláhová.

Další tři body si připsaly v následující směně, kdy Amanda Famaová odpálila dvoubodový homerun a svůj druhý odpal za plot v zápase zaznamenala Piancastelliová. V šesté směně předvedla homerun ještě Andrea Howardová a Italky šly do vedení 10:0.

V závěru utkání už domácí softbalistky bod nevybojovaly, a tak duel skončil předčasně v šesté směně. Dařilo se nejlepší italské nadhazovačce Gretě Cechettiové, která předvedla 10 strikeoutů a pustila pouze dva úspěšné odpaly. O ty se postarala Eva Rendlová a Tereza Jakešová. „Italská nadhazovačka nás bude čekat určitě také za čtrnáct dní v kvalifikaci na OH. Házela hodně padáky, se kterými jsme se nedokázaly vůbec poprat. Přitom jsme o nich věděly,“ prohlásila po zápase Eva Rendlová.

V současné době má český tým v elitní skupině dvě prohry, počítá se totiž také ta s Velkou Británií. „Vypadá to, že se nám finále evropského šampionátu pravděpodobně vzdálilo. Zápasu je ale ještě dost, musíme hlavně lépe pálit,“ dodala Rendlová.