Po úterním vystoupení v brušperské sportovní hale, v níž rozdrtili domácí CC Jistebník, jich mají po šesti odehraných duelech na svém kontě ztěží uvěřitelných osmapadesát. „Prozatím to vypadá tak, že hrajeme trošku jinou ligu než naši soupeři. Máme v zápasech hodně střel a jsme i efektivní,“ pochvaluje si současnou tuzemskou dominanci zkušený Roman Mareš, jenž v Brušperku nasázel domácím tři góly. Všechny přišly po přihrávkách nejlepšího střelce Dentinha, který se tentokrát kromě asistencí prezentoval už „jen“ pumelicí do břevna domácí branky.

Souboj sedmého celku s lídrem soutěže byl brzy po začátku rozhodnutý, co se vítěze týká, ve zbytku utkání už jen zůstávalo otázkou, jakým rozdílem utkání skončí. „Jestli to tak bude pokračovat, domácí dostanou snad čtyřicet branek,“ glosovala jedna z jistebnických příznivkyň. V té chvíli oznamovala světelná tabule stav 0:5.

„Totálně se nám rozsypala předzápasová taktika, protože jsme chtěli co nejdéle nedostat gól. Jenomže nulu jsme udrželi jen pětatřicet vteřin a po čtyřech minutách a pěti vteřinách to bylo už 0:4. V tu chvíli bylo po zápase,“ smutnil autor jediného jistebnického gólu Vít Blažej.

Zatímco hosté hráli futsal, domácí se jen lopotně dostávali k míči a jejich přetížená obrana logicky kupila chybu za chybou. Ty Bartůškovi svěřenci od počátku nekompromisně trestali a už na konci třicáté minuty se dopracovali k „desítce“. Jistebničtí, kteří třeba na úvod soutěžního ročníku dokázali dostat pod tlak možného největšího soupeře Chrudimi – Balticfloru Teplice – se poprvé do náznaku příležitosti dostali až ve čtvrté minutě hry. Ovšem za nepříznivého stavu 0:3 se nepodařilo Seidlerovi ani Hvolkovi vyzrát na chrudimskou defenzivu.

Tu nakonec obelstil až těsně před koncem poločasu už zmiňovaný Blažej, který po Hvolkově přihrávce prostřelil do té chvíle nudícího se gólamna Hellera.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po poločasové pauze, ale „fialky“ přece jen už častěji ohrožovaly hostující branku. Jenomže v občasných výpadech neměli Seidler a ani Žiga v zakončení klid nebo trošku více štěstí, aby propálili chrudimskou jedničku mezi třemi tyčemi, popřípadě jejich střely k brance ani nedolétly, takže skóre se měnilo znovu jen na straně hostů. A nakonec se zastavilo až na tuctu. „Je to drtivý, ale naprosto zasloužený výsledek. Chrudim nás tentokrát předčila úplně ve všem,“ ucedil po zápase prezident CC Jistebník Martn Pučok.

CC Jistebník – Era-Pack Chrudim 1:12 (1:6)

Branky: 20. Blažej – 1., 15. a 26. Roman Mareš, 5. a 31. Vladyka, 23. a 35. Rešetár, 2. Michal Mareš, 4. Douglas, 6. Mikan, 28. Kroulík, 37. Cacau. Rozhodčí: Klečacký, Honěk. Bez karet. Diváci: 300.

Jistebník: Myška, Pikulík – Kornák, Hvolka, Blažej, Seidler – Potůček, Koval, Žiga, Bláha, Vojtek. Trenér: Radek Korený.

Chrudim: Heller, Žďánský – Mikan, Roman Mareš, Rešetár, Dentinho – Kroulík, Popelka, Vladyka, Mikan, Cacau, Douglas, Michal Mareš. Trenér: Jaroslav Bartůšek.

1. Chrudim 6 6 0 0 58:7 18
2. Zruč nad Sázavou 6 3 1 2 29:23 10
3. Slavia Praha 5 3 1 1 17:12 10
4. Teplice 6 3 1 2 26:23 10
5. Bohemians 1905 6 3 1 2 19:19 10
6. Plzeň 6 3 1 2 24:35 10