„Skončila osa týmu,“ připomenul trenér Zdeněk Pommer odchod blokařky Nachmilnerové, smečařky Kojdové a nahrávačky Valkové.

„Myslím si, že se nám podařilo zase poskládat dobrý mančaft, víc příležitostí budou dostávat naše mladé hráčky,“ řekl kouč.

Do kádru se vrátily odchovankyně Zedníková a Červenková, další posila dorazila z Liberce.

„Získali jsme vysokou blokařku Nečasovou, která šla do Ostravy studovat,“ prozradil Pommer. Nové je i nahrávačské duo - Lukáčová přišla z Trnavy a Kašparová z TJ Hnojník, účastníka krajského přeboru. „Kolotoč extraligy pro ně bude nový, ale jsou talentované a určitě se budou doplňovat,“ poznamenal trenér.

„Možná nám bude chybět zkušenost, kterou musíme nahradit bojovností a s mladým týmem hrát na hranici rizika. Kolektiv je dobrý, ale musí to potvrdit na hřišti a k tomu potřebujeme čas,“ upozornil kouč.

Ke změně došlo v systému soutěže, nadstavbu si ve dvou skupinách zahraje jen osm týmů, poslední dva celky po základní části nově čeká souboj o baráž.

„Chceme se dostat do play-off, ale musíme být trpěliví,“ řekl kouč.

V 1. kole Ostrava zítra hostí mistryně z Prostějova.

TJ Ostrava - Hráčský kádr:
Nahrávačky: Simona Lukáčová, Petra Kašparová, Lucie Krátká.
Smečařky: Klára Faltínová, Vilte Makauskaite, Karin Žolnerčíková, Magdaléna Zedníková.
Univerzálky: Tereza Diat᠆ková, Monika Adamčíková.
Blokařky: Kateřina Zemanová, Michaela Nečasová, Klára Sedláčková.
Libera: Adéla Chevalierová, Kamila Spáčilová.
Trenér: Zdeněk Pommer, asistent: Filip Hanák.

Přišly: Zedníková (Lucembursko), Červenková (po mateřské dovolené), Lukáčová (Trnava/SR), Kašparová (TJ Hnojník), Nečasová (Liberec), Adamčíková (ženy TJ B), Krátká (juniorka TJ).

Odešly: Kateřina Valková (Olymp), Iva Nachmilnerová (ukončila kariéru), Helena Kojdová (mateřská), Iva Šípová, Nikola Teperová (obě Frýdek-Místek), Hana Čuboňová (Lucembursko).