„Snažili jsme se zasněžovat technikou přímo v Dolní oblasti, ale teplota pouze třikrát v průběhu zimy klesla pod 3,5 stupně Celsia, což je pro vytvoření potřebného množství sněhu nedostatečné,“ informoval před začátkem Martin Kráčalík z pořádající agentury Seven Days s tím, že pomoc a 650 kubíků sněhu přišlo z blízkých lyžařských areálů. Fanoušci se tak nakonec dočkali atraktivní podívané.

Safari v Avionu. Výstava nadživotních soch zvířat vyrobených z recyklovaného kartonu, 15. února 2020 v Ostravě.
OBRAZEM: Toto netradiční safari je nyní k vidění ostravském Avionu

Vítězem se stal Nor Kasper Stadaas. Stejně jako loni v ryze zahraničním finále mužské kategorie porazil mezi pecemi krajana Evena Northuga, Baptista Grose a Emanuela Becchise.

Mezi ženami pak triumfovala Tereza Beranová, která vyhrála potřetí v řadě a popáté celkově.Stadaas vedl prakticky celý závod a v závěru odolal tlaku bratra fenomenálního Petttera Northuga.

Roman Procházka na snímku z 26. ročníku Velké ceny Ostravy v plavání, 5. května 2019 v Ostravě.
Plavec z Bruntálu láme rekordy. Letos ho čeká maturita na gymnáziu v Ostravě

„Jsem nadšený, že ve své prvním startu tady v Ostravě jsem vyhrál. Důležité bylo dostat se do čela a udržet se tam, protože trať je tady hodně specifická a rychlá. Atmosféra byla skvělá. Takových závodů ve městech by mohlo být více,“ řekl v cíli Stadaas.

Z Čechů byl blízko účasti mezi nejlepšími čtyřmi Luděk Šeller, kterého až těsně před cílem semifinále porazil a na třetí nepostupovou pozici odsunul Francouz Gros. Naději na bitvu o celkové vítězství dlouho živil i Jan Bartoň, ale ten se nakonec musel sklonit před duem Even Northug, Emanuele Becchis.

„Mrzí mě to, protože jsem se před českými fanoušky chtěl ukázat ve finále, bylo na to, ale je to o kontaktu se sněhem. Já přece jen už tolik tréninků v roce nemám, chtělo by to víc trénovat,“ přiznal Bartoň, který s profesionálním lyžováním skončil před dvěma lety.

Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) proti Baníku Ostrava
Kozel prožil v Baníku vítěznou premiéru, rozhodl stoper Pokorný

Před finálovými branami zůstal i trojnásobný vítěz City Cross Sprintu Dušan Kožíšek. „Bylo to hodně bolestivé, měl jsem toho dost už v kvalifikaci, kde se jelo jedno kolo a teď ve dvoukolovém závodě to pro mě byla totální smrt,“ přiznal Kožíšek s tím, že semifinále bylo maximum.

ŽENÁM KRALOVALA BERANOVÁ

Kategorii žen znovu opanovala sprinterská specialitka Tereza Beranová. Ve finále udolala Petru Hynčicovou, Barboru Antošovou i Rusku Irinu Kovalenkovou a v Ostravě slavila vítězství potřetí v řadě a popáté celkově.

Zásah policie ve Fakultní nemocnici Ostrava 10. prosince 2019 v Ostravě.
Střelba v nemocnici v Ostravě spustila lavinu výhrůžek. Nyní padl první trest

„Je to super, jsem ráda, že jsem to obhájila,“ radoval se. „Taktika byla jasná. Vyrazit, nepustit, vyhrát,“ dodala Beranová s tím, že jde o oblíbenou trať.

Mezi mladšími dorostenkami triumfovala Lucie Mráčková, mezi staršími Eliška Šibravová. Kategorii mladších dorostenců opanoval Marek Juřík, ve starších pak kraloval Polák Piotr Sobiczevski.