Desítku nejlepších závodníků domácího Bruslařského klubu Ostrava doplnili mladí reprezentanti Klára Štěpánová z Kopřivnice a Damian Malczyk z Českého Těšína. „Chtěli jsme využít toho, že je Michal v Ostravě a domluvili se, že povedou trénink. Děcka už jsou v závodním období, takže po základní rozjížďce se věnovali nájezdům na skoky a piruety, prostě užitečným věcem,“ přiblížil hodinový program Stanislav Žídek, předseda ostravského klubu a také Českého krasobruslařského svazu.

O trénink s dvojicí sourozenců, která vládne českým sólistům, byl velký zájem. „Ne každého ale uvolnili ze školy,“ konstatoval Žídek a prozradil, že mladí krasobruslaři byli na začátku i trochu nervózní. „Nejsou zvyklí na takové nájezdy, chtěli je udělat co nejlépe a ne všechno se podaří hned napoprvé. Michal s Eliškou děti přesvědčili, že to jde a funguje,“ usmál se Žídek.

„Moc mě to bavilo,“ svěřila se kopřivnická závodnice Klára Štěpánová. „Když bruslím s někým, kdo je na tom stejně jako já, tak mi připadá, že toho vlastně umím dost. Ale když jsem na ledě s někým, kdo toho umí daleko víc, tak mě to strašně motivuje. A Eliška s Michalem jsou moc příjemní, vše nám vysvětlili a my je poslouchali,“ prozradila Štěpánová, která bude jednou ze soupeřek Březinové na prosincovém mistrovství ČR v Ostravě.

Trénink krasobruslení dětí pod vedením Michala Březiny v Ostravě.

„Rozhodl jsem se, že když už jsem tady, tak se taky trochu ukážu,“ se smíchem líčil Michal Březina, proč ve svém volnu trénoval v Porubě. „Chtěli, abych dětem pomohl, a to já dělám rád, když můžu,“ vysvětlil. Motivační to bylo i pro něho. „Vidíte, jak se děcka snaží a chtějí se něco naučit, což je vždycky hezké,“ dodal bronzový medailista z ME 2013 s tím, že děti trénuje i v USA, kde žije, a jednou se to stane nejspíš jeho profesí.

Podobné ambice má i jeho sestra. „Baví mě to. Něco jsem se naučila a zkušenosti se snažím předávat dál,“ vysvětlila Eliška Březinová. „Sportovat nemůžete pořád. Musíte si najít něco, co budete dělat až skončíte, a k trénování máme nejblíž. Sedět v kanceláři od rána do večera bych asi nedokázala,“ přiznala úřadující česká mistryně.