Cyklistický podnik, který je určen profesionálům, amatérům, ale také dětem, je jednou z největších sportovních akcí v Porubě vůbec. „Jsme samozřejmě velice rádi, že porubskou Hlavní třídu oživuje každoročně více než tisícovka cyklistů od malých dětí po špičkové sportovce,“ opakuje starostka Lucie Baránková Vilamová.

Závodníci si mohli vybírat z několika tras. „Hlavní trasy byly dlouhé osmašedesát, a osmatřicet kilometrů. Start byl samozřejmě na Hlavní třídě, odkud se jelo do lesoparku za Myslivnou, projíždělo se areálem největšího venkovního koupaliště ve střední Evropě, následoval výjezd sjezdovkou Skalka a dále se pokračovalo směr Mexiko, Hýlov, Kyjovice. Trasy se pak rozdělily u Panského mlýna a zase spojily v Pusté Polomi. Pak už se jelo do cíle v kampusu Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava. Nejpodstatnější část tratě vede po zpevněných lesních cestách,“ popsal trať ředitel závodu Libor Hrdina.

Pro děti byly připraveny méně náročné trasy. „Desetikilometrová, říká se jí Porubáček, je vždy na necelé polovině shodná s tratí pro dospělé, ale v lesoparku u Myslivny se oddělila a pokračovala lesními stezkami. Dojezd do cíle je v areálu VŠB-TUO. Tříkilometrová nesoutěžní jízda pro úplně nejmenší vedla Hlavní třídou a měla tři okruhy,“ dodal Libor Hrdina.