O startech halového čtvrtkařského krále Pavla Masláka, souboji tyčkařských párů nebo zajímavých vytrvaleckých bězích už toho bylo napsáno víc než dost, ale v ústraní zájmu fanoušků by neměly zůstat ani překážkový sprint mužů s Petrem Svobodou či hvězdně obsazená koule mužů, v níž by mohl hrát jednu z hlavních rolí Tomáš Staněk.

Připomeňte si v přiložené fotogalerii atmosféru loňského ročníku.

„Plány do sezony mám obrovské, ale raději je nebudu říkat veřejně. Ale po tréninkovém testu můžu snad prozradit, že bych rád atakoval český rekord,“ prohlásil nejrychlejší český překážkář Petr Svoboda, který je momentálně výkonem 7,51 sekundy druhý v tvořících se světových tabulkách.

„Kvůli tomu, že jsem doposud nezávodil, protože jsem si léčil poraněný prsní sval, budu před Ostravou opatrnější. Chci však předvést nějaký výkon a hlavně co nejdřív splnit limit do Birminghamu,“ doplnil Svobodova slova Tomáš Staněk, jeden z nejlepších současných koulařů planety.

Šestadvacetiletý český silák se mimo jiné v Ostravě znovu utká s Polákem Konradem Bukowieckým, který ho loni porazil. „Tehdy jsem absolvoval jediný vrh, navíc nepovedený, i kvůli tomu, že jsem si natrhl stehno. O to víc se proto těším na letošní závod a doufám, že potrápím nejen Bukowieckého, ale i ostatní kvalitní závodníky,“ pousmál se Staněk.

Velkého soka má proti sobě i Petr Svoboda, na dráze se utká Jarretem Eatonem, čtvrtým mužem finále předloňského halového světového šampionátu. „Vím, jak na tom je. Dokonce jsme si psali, i kvůli tomu, že je držitelem rekordu Czech Indoor Gala. Já mu teď ale psal, že jsem těch jeho 7,54 už překonal. Jeho odpověď zněla, že si to v Ostravě vyřídíme,“ culil se třiatřicetiletý český atlet, jemuž se kromě zmiňovaného Američana postaví do cesty i Polák Damian Czykier.

Velký zimní atletický svátek začíná dnes brzy odpoledne, hlavní program se rozběhne před 17. hodinou. Ostravská hala je vyprodaná, diváci parádní sportovní podívanou ale mohou sledovat na obrazovkách veřejnoprávní televize.