Mustangové z Vítkovic vstoupili do turnaje porážkou s Lotyšským RSU 1:6. O výsledku se rozhodlo hned v úvodu souboje, v němž Lotyši ostravský výběr v průběhu jedné minuty zaskočili hned třemi přesnými zásahy a po kontaktním gólu Tomáše Krásného přidali ve druhé části hry další dvě slepené branky v rozmezí jednatřiceti vteřin.

V dalším skupině mužského turnaje zahájili hráči Letky Sokola Ostrava-Poruba letošní putování po Czech Open vysokým vítězstvím 10:0 nad ruským FFC. V zápase, který byl rozehrán jako jeden z prvních, se blýskli hattrickem Marek Mezihorák a Jiří Šrámek, ovšem do čela týmové produktivity šel se čtyřmi body (1+3) Martin Krupa.

Správnou nohou ve skupině B30 vykročili i muži 1. MVIL Ostrava, kteří po bezbrankovém poločase (na Czech Open se hraje ne na třetiny, ale na poločasy – v kategorii muži 2× 15 minut – pozn. red.) čtyřmi góly v rozmezí necelých čtyř minut pokořili švýcarský Red Lions Frauenfeld.

Z výsledků florbalového turnaje Czech Open 2013:

Muži – skupina B23:

1. SC WOOW Vítkovice Mustang – RSU (Lot.) 1:6 (0:3)

Branky a nahrávky: 22. Krásný (Grobelný) – 5. Važa (Hammers), 5. Vitkovskis, 6. Saule (Rudzitis), 23. Hammers, 24. Vitkovskis (Hammers), 30. Važa (Hammers).

Další zápasy: UH Appenzell (Švýc.) – FbC Písek 8:3 (3:1).

Muži – skupina B26:

FFC (Rus.) – 1. Letka Sokol Ostrava-Poruba 0:10 (0:3)

Branky a nahrávky: 10. Mrázek (Stejskal), 10. Mezihorák (Bregin), 11. Šrámek (Krupa), 20. Toman (Wollný), 20. Mezihorák, 22. Mrázek (Krupa), 25. Krupa (Mrázek), 28. Šrámek (Krupa), 29. Šrámek (Stejskal), 29. Mezihorák (Wollný)

Další zápasy: FBL Labs Tallin (Est.) – FbC Sokol Rokycany 0:0, FbC Sokol Rokycany – FFC (Rus.) 4:0 (2:0).

Muži – skupina B30:

1. MVIL Ostrava – Red Lions Frauenfeld (Švýc.) 4:0 (0:0)

Branky a nahrávky: 18. Stejskal (Augustin), 21. Stejskal (Jakub Robenek), 21. Augustin (Tomiczek), 22. Kopia (Besta).

Další zápasy: FBC Plzeň – Floorball Club Falcon 0:6 (0:2).